„Do Rzeczy” nowym tygodnikiem Pawła Lisickiego. Zerowy numer za darmo

Pod tytułem „Do Rzeczy” niebawem ukaże się tygodnik opinii kierowany przez Pawła Lisickiego i współtworzony przez byłych dziennikarzy „Uważam Rze”. Zerowy numer tytułu będzie można otrzymać za darmo.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

- Będzie to tygodnik konserwatywno-liberalny - zapowiada Paweł Lisicki - Konserwatywny, bo szanujący tradycję chrześcijańską i odwołujący się do sprawdzonych i trwałych zasad etycznych w życiu publicznym. Liberalny - bo popierający wolność gospodarczą. Tygodnik, który chce być wyrazistym głosem w polskiej debacie publicznej. Ale ma to być głos niezależny, wolny od partyjnych uwikłań, reprezentujący interes ogółu - dodaje.

Projekt dotąd funkcjonował pod nazwą „Tygodnik Lisickiego”. Jak mówi nam Lisicki, nazwa „Do Rzeczy” wybrana została z kilku propozycji. Przygotowania do wydania pisma trwają, na jego stronie internetowej cały czas ukazują się teksty publicystów, a od wtorku redakcja pracuje już we własnej siedzibie przy ul. Rakowieckiej (więcej na ten temat).

W zespole „Do Rzeczy” znaleźli się głównie byli publicyści i dziennikarze „Uważam Rze” jak Rafał Ziemkiewicz, Bronisław Wildstein, Waldemar Łysiak, Piotr Semka, Cezary Gmyz, Piotr Gociek, Piotr Gursztyn, Igor Zalewski, Piotr Gontarczyk, Sławomir Cenckiewicz, Bogdan Musiał, Marek Magierowski, Joanna Bojańczyk czy Eryk Mistewicz.  Dla tytułu pisać będą też byli dziennikarze „Rzeczpospolitej” - m.in. Wojciech Wybranowski, Jarosław Stróżyk, Kamila Baranowska czy jej były naczelny Tomasz Wróblewski.

Pierwszy numer tygodnika powinien trafić na rynek do końca lutego br., ale wydawca nie ujawnia konkretnego terminu. Wcześniej ukaże się numer zerowy, który bezpłatnie wysłany zostanie do wszystkich osób, które zarejestrują się na stronie www.dorzeczy.pl. Nakład pierwszego wydania wyniesie 200 tys. egz. Gazeta liczyć będzie 100 stron w formacie 205 x 279 mm. Ceny wydawca na razie nie ujawnia („W sieci” jak i „Uważam Rze” kosztują obecnie po 3,90 zł).

grafika

Debiutowi pisma „Do Rzeczy” będzie towarzyszyła będzie kampania promocyjna w stacjach radiowych i telewizyjnych, w internecie i w prasie oraz na nośnikach zewnętrznych, a także promocja w punktach sprzedaży. Za zakup i planowanie mediów odpowiada agencja Nano Marketing, będąca częścią Grupy Kapitałowej PMPG.

Wydawcą „Do Rzeczy” będzie spółka Orle Pióro, w której większość udziałów mają Platforma Mediowa Point Group oraz jej właściciel Michał M. Lisiecki. Mniejszościowym udziałowcem firmy jest spółdzielnia dziennikarska, którą tworzą naczelny i główni publicyści tytułu. Zgodnie ze statutem spółki, zrzeszeni w spółdzielni twórcy mają taki sam wpływ na wybór redaktora naczelnego i linii redakcyjnej, jak inwestorzy strategiczni. Ma to gwarantować niezależność redakcji.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Grupa BYD oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Paris Saint-Germain

Grupa BYD oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Paris Saint-Germain

"Taskmaster" jesienią w TVN. Znamy pasmo emisji

"Taskmaster" jesienią w TVN. Znamy pasmo emisji

Amazon wchodzi w Polsce w sponsoring sportu. Umowa z Ekstraklasą

Amazon wchodzi w Polsce w sponsoring sportu. Umowa z Ekstraklasą

Maria Prokop poprowadzi nowy format randkowy Polsatu

Maria Prokop poprowadzi nowy format randkowy Polsatu

Włoski styl na wyciągnięcie ręki - poznaj najlepsze marki męskich mokasynów w 2026!
Materiał reklamowy

Włoski styl na wyciągnięcie ręki - poznaj najlepsze marki męskich mokasynów w 2026!

Dino w końcu otworzyło sklep na Wilanowie. Rok temu stał się hitem sieci

Dino w końcu otworzyło sklep na Wilanowie. Rok temu stał się hitem sieci