Ducati i NetApp współpracują przy cyfrowej transformacji wyścigów motocyklowych MotoGP

Firma NetApp, która pomaga klientom zmieniać świat przy użyciu danych, rozpoczęła współpracę z firmą Ducati (należącą do Grupy Volkswagen) jako oficjalny sponsor zespołu Ducati w Mistrzostwach Świata MotoGP 2018. Mistrzostwa rozpoczęły się 18 marca na torze Losail International Circuit w Katarze, gdzie wielkie zwycięstwo odniósł Andrea Dovizioso. Głównym celem współpracy jest cyfrowa transformacja tychże wyścigów. NetApp® pomoże Ducati uzyskać większą szybkość, stabilność i niezawodność oraz lepsze wyniki na torze i poza nim.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Odkąd początek ery silników czterosuwowych w 2002 roku pozwolił firmie Ducati rozpocząć udział w Mistrzostwach Świata MotoGP, nieustannie pracuje ona nad ulepszaniem swoich motocykli i strategii wyścigowych. Gdy firma Ducati zauważyła, że jej dane stają się coraz bardziej rozproszone, dynamiczne i zróżnicowane, zwróciła się po pomoc do firmy NetApp. Dzięki temu członkowie zespołu Ducati podczas wyścigów będą mieć szybki i niezawodny dostęp do najnowszych danych z dowolnego miejsca na świecie.

Luigi Dall’Igna, dyrektor Ducati Corse, powiedział: „NetApp jest kluczowym partnerem zespołu Ducati w obszarze projektów cyfrowej transformacji, ponieważ dane to siła napędowa naszej strategii. Dzięki NetApp będziemy mogli wykorzystać cały potencjał naszych danych i podejmować kluczowe decyzje na podstawie wielkich zbiorów informacji pochodzących z jednego z najbardziej zaawansowanych systemów IoT – motocykla klasy MotoGP. Każda minuta wyścigu to dla nas nowe informacje o możliwościach optymalizacji i innowacji, które zapewnią lepsze wyniki”.

Zespół Ducati, który bierze udział w 19 wyścigach Mistrzostw Świata MotoGP w 15 krajach na 5 kontynentach, będzie polegać na NetApp Data Fabric. Ponadto Ducati wykorzysta technologię NetApp do modernizacji swojej infrastruktury informatycznej, w tym do poprawy bezpieczeństwa i ochrony danych oraz lepszego przygotowania się na wejście w życie RODO.

Henri Richard, wiceprezes ds. obsługi klientów w NetApp, powiedział: „Ducati i NetApp łączy pasja do innowacji. Cieszymy się z tej współpracy, która ma przyspieszyć cyfrową transformację, poprawić osiągane wyniki oraz zwiększyć bezpieczeństwo i wartość danych”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zakryli płachtą logo Levi's, bo nie jest sponsorem mundialu. Marka rozgrywa to po swojemu

Zakryli płachtą logo Levi's, bo nie jest sponsorem mundialu. Marka rozgrywa to po swojemu

Hity Telewizji Puls na Playerze. Co będzie można oglądać?

Hity Telewizji Puls na Playerze. Co będzie można oglądać?

Ponad 2,6 mln młodszych dzieci w internecie. Ponad 40 proc. korzysta z ChataGPT

Ponad 2,6 mln młodszych dzieci w internecie. Ponad 40 proc. korzysta z ChataGPT

Trump chce zniesienia podatku cyfrowego. Zapowiada 100 proc. cła na wina

Trump chce zniesienia podatku cyfrowego. Zapowiada 100 proc. cła na wina

Nowa szefowa Google w Polsce. Przeszła z InPostu

Nowa szefowa Google w Polsce. Przeszła z InPostu

Jak dobrze znasz polskie media i reklamę? 25 pytań w quizie z okazji 25-lecia Wirtulanychmediów

Jak dobrze znasz polskie media i reklamę? 25 pytań w quizie z okazji 25-lecia Wirtulanychmediów