EBOR współfinansuje operacje Serinus w Rumunii

Serinus Energy pozyskał nowy kredyt w kwocie 10 mln EUR z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Środki wykorzystane zostaną do sfinansowania programu nakładów inwestycyjnych Spółki na koncesji Satu Mare, zlokalizowanej w północno-zachodniej Rumunii.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Program nakładów inwestycyjnych, na który przeznaczone zostaną środki z kredytu, obejmuje prace wiertnicze, uzbrajanie i testowanie odwiertów Moftinu-1001 oraz Moftinu-1002bis. Wraz z przeprowadzonym w ostatnim kwartale 2014 r. na obszarze Santau programem badań sejsmicznych 3D, stanowi wypełnienie minimalnych zobowiązań Etapu 2 w zakresie prac na koncesji Satu Mare.

Odsetki kredytu ustalane są w oparciu o zmienną stopę procentową równą obowiązującej na londyńskim rynku międzybankowym stopie (tzw. stopa LIBOR) za okres równy okresowi odsetkowemu powiększonej o 8 proc. Pożyczka ma zostać spłacona w dziesięciu półrocznych ratach, począwszy od pierwszej rocznicy zawarcia umowy kredytowej.

Strony uzgodniły także dodatkowe warunki wcześniejszej spłaty, bez dodatkowych opłat, w przypadku możliwości transferu środków pieniężnych z Ukrainy, lub z nadwyżki środków pieniężnych wypracowanych w Tunezji. Ustalono również zmianę kwoty drugiej transzy kredytu dla Tunezji, z 20 mln USD na 8,72 mln USD, dzięki czemu ustanowienie kredytu dla Rumunii nie przyniesie żadnej zmiany w łącznej kwocie zadłużenia Spółki.

„Przyznanie kredytu z EBOR to jednoznaczne potwierdzenie, że nie tylko my jako spółka, ale również zewnętrzni eksperci, są przekonani o atrakcyjności i potencjale naszych aktywów w Rumunii. Dzięki finansowaniu możemy zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje i mamy realną szansę na powtórzenie sukcesu produkcyjnego osiągniętego na Ukrainie.” – komentuje Jakub Korczak, Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich i Dyrektor Operacji w Europie Środkowo – Wschodniej

Satu Mare to blok poszukiwawczy o powierzchni 3095,85 km², a właścicielem 60 proc. bloku i jego operatorem jest Winstar Satu Mare SRL – spółka całkowicie zależna Serinus (100 proc. udziału). Koncesja obejmuje znaczną liczbę odkryć węglowodorów, w tym złoże ropy Santau. Spółka wytypowała ponad 50 obiektów poszukiwawczych i potencjalnie poszukiwawczych do wierceń.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Odejście z nadzoru Answear.com

Odejście z nadzoru Answear.com

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"