Edyta Sadowska prezesem i dyrektorem generalnym nc+, Manuel Rougeron będzie zarządzał Canal+ w Azji

Od początku czerwca Edyta Sadowska będzie prezesem spółki ITI Neovision i dyrektorem generalnym platformy nc+. Zastąpi Manuela Rougerona, który przechodzi do zespołu Canal+ International, będzie zarządzał firmą w regionie Azji i Pacyfiku.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Edyta Sadowska jest związana z nc+ od lutego ub.r. Poprzednio była wiceprezesem ds. programowych.

Wcześniej przez 12 lat Sadowska była związana z Axel Springer Polska. W latach 2006-2012 Edyta Sadowska była w firmie dyrektorem finansowym, a na początku 2012 roku została prezesem Ringier Axel Springer Polska. Była też członkiem powołanego w połowie 2014 roku wspólnego kierownictwa spółek Ringier Axel Springer Polska i Grupa Onet.

Manuel Rougeron końca lipca br. będzie jeszcze specjalnym doradcą zarządu platformy nc+, zostanie też powołany do rady nadzorczej platformy nc+. Natomiast z początkiem sierpnia przejdzie do zespołu Canal+ International w Paryżu, będzie pełnił funkcję executive vice president w regionie Azji i Pacyfiku.

Rougeron szefem nc+ został w grudniu 2013 roku. Z Canal+ jest związany od 12 lat. Początkowo był dyrektorem ds. programowych w Canal+ International, a dwa lata później został dyrektorem wykonawczym w VSTV, przedstawicielstwie Canal+ International w Wietnamie. Potem był też dyrektorem zarządzającym w Canal+ Caledonia.

Platforma nc+ powstała wiosną 2013 roku w efekcie fuzji N (należącej wcześniej do Grupy ITI) i Cyfry+ (jej właścicielem była Grupa Canal+). W nowej firmie Canal+ ma 51 proc. udziałów, TVN (od wiosny ub.r. należący do Discovery) - 32 proc., a Liberty Global (właściciel m.in. UPC) - 17 proc.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Pięć państw bojkotuje Eurowizję. Powodem dopuszczenie Izraela

Pięć państw bojkotuje Eurowizję. Powodem dopuszczenie Izraela

Łukasz Miętus z Media Direction OMD do BYD Polska

Łukasz Miętus z Media Direction OMD do BYD Polska

DoubleVerify rozszerza integrację z Microsoft Advertising. Nowe pomiary i automatyzacja kampanii

DoubleVerify rozszerza integrację z Microsoft Advertising. Nowe pomiary i automatyzacja kampanii

SEC Newgate otwiera biuro na Węgrzech

SEC Newgate otwiera biuro na Węgrzech

Znamy laureatów plebiscytu VIVA! People Power 2025

Znamy laureatów plebiscytu VIVA! People Power 2025

KRRiT podzielona w sprawie Kanału Zero TV. Kiedy start stacji?

KRRiT podzielona w sprawie Kanału Zero TV. Kiedy start stacji?