Eko Okna partnerem Absolvent Talent Days

Ponad 70 polskich i zagranicznych firm zaprezentowało swoje oferty na największych targach pracy i praktyk w Polsce - Absolvent Talent Days, które odbyły się 30 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W gronie wystawców znalazły się EKO-OKNA S.A. - jeden z czołowych  producentów stolarki otworowej w Polsce. Kornicka firma była też partnerem tego prestiżowego wydarzenia. 

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Absolvent Talent Days to największe i najbardziej prestiżowe targi pracy i praktyk w Polsce, które cyklicznie odbywają się w największych miastach Polski: Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. W stolicy Górnego Śląska wydarzenie zorganizowane zostało po raz czwarty. Wśród odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kongresowe pojawili się studenci i absolwenci zarówno z Polski jak i zagranicy. Łączna liczba odwiedzających przekroczyła 3000 osób.

W trakcie całodziennego wydarzenia odbyło się wiele prelekcji i paneli dyskusyjnych związanych z tematyką zatrudnienia. Prelegentami byli przedstawiciele firm, specjaliści od HR i rozwoju osobistego. Dyskusje moderował Włodek Markowicz – jeden z najpopularniejszych Youtuberów w Polsce, autor książki „Kropki”, w której przedstawia własną filozofię życia.

 - Spotkaliśmy się po to, aby porozmawiać m.in. o możliwościach jakie daje rynek pracy studentom i absolwentom, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową. Pytałem zaproszonych gości o cechy pożądane u kandydatów, o to co młodzi ludzie powinni wiedzieć przed rozmową kwalifikacyjną i jak się do niej przygotować. Z rozmów z zaproszonymi ekspertami wynika, że rynek pracy w Polsce jest rynkiem pracownika, co oznacza, że pracodawca musi zaproponować taką ofertę pracy, która jest atrakcyjna dla kandydata i konkurencyjna względem ofert innych firm – wyliczał Włodek Markowicz.

Anna Skrzyńska, specjalista ds. HR w firmie EKO OKNA S.A., jako ekspert, wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „Doświadczenie, czy wykształcenie, co decyduje o tym, że dostaniesz pracę”. Zasiadła w gronie przedstawicieli takich firm jak Euvic, General Motors i BNY Mellon. 

- Istnieją stanowiska, na których bez wykształcenia kierunkowego nie da się rozpocząć pracy. Są też takie jak np. w naszym biurze obsługi klienta zagranicznego, gdzie podstawowym elementem, który bierzemy pod uwagę w procesie rekrutacji jest znajomość języka obcego – mówiła Anna Skrzyńska. - Nasza firma prowadzi szkolenia wewnętrzne dla nowych pracowników na różnych stanowiskach. Przedstawiamy specyfikę pracy i uczymy jak odnosić sukcesy w naszej branży. Warunek jest jeden – kandydat musi być otwarty na przyjęcie podstawowej wiedzy technicznej dotyczącej stolarki otworowej. Cechami, które także są pożądane z punktu widzenia pracodawców,  jest pozytywne nastawienie, umiejętność słuchania, myślenia przyczynowo-skutkowego a także chęć ciągłego doskonalenia się – podkreślała w trakcie panelu Anna Skrzyńska specjalista ds. HR w firmie EKO-OKNA S.A.

Kornicka spółka w ciągu ostatnich kilku lat wypracowała sobie wizerunek solidnego i stabilnego pracodawcy.  Na targach Absolvent Talent Days, firma pojawiła się zarówno jako wystawca, jak  i partner wspierający wydarzenie. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.

 - Liczba uczestników wydarzenia jest imponująca. Nasze stoisko odwiedziło wielu studentów ostatnich lat, przede wszystkim filolodzy, programiści i konstruktorzy. Rozmowy z młodymi ludźmi dostarczają nam wiedzy o oczekiwaniach absolwentów względem pierwszego miejsca zatrudnienia. Z kolei my mamy szansę przedstawić naszą ofertę. Wyjaśniamy jak wygląda praca na danym stanowisku oraz jakie cechy i umiejętności kandydatów są dla nas kluczowe. Sama organizacja i przebieg targów jest na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że możemy być częścią tak prestiżowego, ogólnopolskiego wydarzenia – podsumowała Anna Skrzyńska specjalista ds. HR firmy EKO OKNA S.A.

***

EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.

***

KONTAKT:

EKO OKNA S.A.

www.ekookna.pl 

Kontakt dla mediów:

Justyna Korzeniak

justyna.korzeniak@adventure.media.pl 

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele

PTWP znów kupuje. Tym razem w eventach

PTWP znów kupuje. Tym razem w eventach