Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Warszawie. „Rusz Światem” hasłem przewodnim

W niedzielę, 29 listopada Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców zorganizuje w Warszawie 18. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Hasłem tegorocznej edycji imprezy jest „Move The World - Rusz Światem”.

mk
mk
Udostępnij artykuł:
Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Warszawie. „Rusz Światem” hasłem przewodnim

Jak czytamy w komunikacje hasło tegorocznej edycji Eurowizji Junior nawiązuje do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swój talent, umiejętności i pasję.

- Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały nam wszystkim wartość jedności, życzliwości i współpracy. Wielkie muzyczne przedsięwzięcia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, mają nieocenioną wartość, bo niosą optymizm i nadzieję. Hasło tegorocznej Eurowizji Junior, „Rusz światem”, mówi o konieczności aktywnego działania na rzecz dobra wspólnego. Takim działaniem jest bez wątpienia Eurowizja Junior - komentuje Maciej Łopiński, p.o. prezesa TVP. - Cieszę się, że Telewizja Polska, po sukcesie ubiegłorocznej edycji, ponownie została wybrana na gospodarza i organizatora tego muzycznego wydarzenia - dodaje.

Tegoroczna edycja Konkursu Eurowizji Junior odbędzie się w niedzielę 29 listopada. Po raz drugi z rzędu zostanie zorganizowana w Polsce, a jej współorganizatorem będzie Telewizja Polska. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce w Warszawie - w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studio, przeznaczonym do realizacji większych programów rozrywkowych.

- Cieszę się ze współpracy ze wspaniałym zespołem Telewizji Polskiej. Jestem pod wrażeniem jego umiejętności, kreatywności i entuzjazmu, tego, że potrafi stworzyć show na najwyższym poziomie. Z radością czekam na występy młodych, utalentowanych wykonawców w tegorocznej edycji konkursu. Nigdy wcześniej idea wpływu młodych ludzi na świat - zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Move the World” - nie była tak istotna - mówi Martin Österdahl, executive supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/eurowizja-2020-odwolana-z-powodu-koronawirusa,7170732504458881a ##

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w  Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w 2003 roku. Polska wzięła udział w konkursie sześciokrotnie - w 2016 roku powróciła do konkursu po 11-letniej przerwie. Polska zwyciężyła Eurowizję Junior dwa razy z rzędu: w 16. Konkursie Eurowizji Junior 2018 w Mińsku, gdzie zwycięstwo wyśpiewała Roksana Węgiel z utworem „Anyone I want to be”, oraz w 17. Konkursie Eurowizji Junior w Gliwicach, gdy Wiktoria Viki Gabor wykonała utwór „Superhero”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele