"Farma" w nowym paśmie. Wiemy, ilu ma widzów

Po dwóch tygodniach emisji w nowym paśmie "Farmę" ogląda w Polsacie nieco ponad 1 mln widzów. Najpopularniejszy z opublikowanych dotąd odcinków reality-show zobaczyło niemal 200 tys. osób więcej – wynika z danych Nielsena.

Kamila Meller
Kamila Meller
Udostępnij artykuł:
"Farma" w nowym paśmie. Wiemy, ilu ma widzów
Prowadzące program "Farma" sisotry Krawczyńskie

16 lutego Polsat ruszył z emisją piątego sezonu "Farmy", w przebudowanym wieczornym paśmie. Premierowe odcinki programu są emitowane od poniedziałku do czwartku o 20:30 (w poprzednich latach była to 20:00). W piątki o 19:55 stacja pokazuje zaś "Farmę – finał tygodnia".

Po dwóch tygodniach na antenie "Farmę" ogląda w Polsacie średnio 1,04 mln widzów, co przekłada się na 8,1 proc. udziału w rynku w grupie wszystkich widzów i 9,8 proc. w grupie komercyjnej 16-59 – wynika z danych Nielsena, uwzględniających widownię poza domem, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Spośród dziesięciu odcinków programu wyemitowanego między 16 a 27 lutego tego roku, tylko trzy zanotowały widownię poniżej miliona. Najpopularniejszy odcinek z 25 lutego przyciągnął przed ekrany średnio 1,2 mln osób. Najsłabiej w analizowanym okresie wypadła premiera piątej serii, którą zobaczyło średnio 806 tys. osób.

Piątkowe podsumowania programu, czyli "Farmę – finał tygodnia" oglądają średnio 1,1 mln widzów.

W poprzednich sezonach "Farma" była emitowana w Polsacie między początkiem stycznia a końcem lutego, w dni powszednie o godz. 20:00. Tej wiosny program wraz z "Milionerami" tworzy wspólny blok, który poprzedza wiosenne nowości stacji prezentowane – później niż jesienią, bo o godz. 21:30.

Od czwartego sezonu "Farmę" prowadzą: Marcelina Zawadzka, Ilona Krawczyńska i Milena Krawczyńska, a mentorami uczestników ponownie są: Szymon Karaś i Beata Oleszek.

Program "Farma" można oglądać na antenie Polsatu od stycznia 2022 roku. To adaptacja szwedzkiego formatu "The Farm", w którym grupa kilkunastu osób trafia na gospodarstwo rolne pozbawione mediów oraz innych udogodnień. 

Muszą samodzielnie zadbać o organizację życia na farmie, zdobywając pożywienie, hodując zwierzęta czy też zajmując się uprawą roślin. W nowym sezonie uczestnicy mogą wygrać nawet 200 tys. złotych (wcześniej było to 100 tys.). Producentem programu jest Constantin Entertainment Polska.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady