FIFA podejmuje kolejne kroki w walce z nienawiścią w internecie

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) poinformowała dzisiaj o zintensyfikowaniu działań w celu zwalczania nadużyć w internecie skierowanych przeciwko zawodnikom i działaczom. Organizacja ma zgłaszać wzrost liczby nienawistnych treści i sprawców na policję.

Kinga Walczyk
Kinga Walczyk
Udostępnij artykuł:
FIFA podejmuje kolejne kroki w walce z nienawiścią w internecie
Unsplash

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji FIFA poinformowała, że działająca pod jej egidą Służba Ochrony Mediów Społecznościowych (SMPS) zgłosiła ponad 30 tys. obraźliwych postów na platformach od początku roku, co stanowi część ponad 65 tys. zgłoszonych przypadków od momentu uruchomienia narzędzia w 2022 roku.

Jedenaście osób z Polski, Argentyny, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA zostało zgłoszonych organom ścigania w 2025 roku w związku z nadużyciami podczas rozgrywek FIFA, a jedna sprawa została skierowana do Interpolu.

Właściwe związki krajowe zostały powiadomione, aby umożliwić podjęcie działań na szczeblu lokalnym. FIFA poinformowała również o umieszczeniu na czarnej liście osób uznanych za odpowiedzialne za "wysoce obraźliwe zachowanie", uniemożliwiając im zakup biletów na kolejne turnieje lub wydarzenia FIFA.

Pociąganie do odpowiedzialności

– Piłka nożna musi być bezpieczną i inkluzywną przestrzenią – na boisku, na trybunach i w internecie. Nasze przesłanie jest jasne: w naszej grze nie ma miejsca na nadużycia i będziemy nadal współpracować ze stowarzyszeniami członkowskimi, konfederacjami i organami ścigania, aby pociągnąć sprawców do odpowiedzialności – powiedział prezes FIFA Gianni Infantino.

SMPS wykorzystuje połączenie technologii i moderacji ludzkiej do wykrywania, filtrowania i blokowania wiadomości rasistowskich, dyskryminujących lub zawierających groźby, jednocześnie chroniąc graczy przed kontaktem z obraźliwymi treściami.

Źródło: PAP

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady