Gromee usunięty z konkursu Premiery na KFPP Opole 2020. Zastąpi go Rafał Brzozowski

W związku z naruszeniem regulaminu przez artystę Gromee Rada Artystyczna 57. KFPP Opole 2020 podjęła decyzję o usunięciu wykonawcy z konkursu „Premier”. Zastąpi go Rafał Brzozowski.

NB
NB
Udostępnij artykuł:

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbywać się będzie od 4 do 7 września br. Początkowo festiwal planowano na 5-8 czerwca, ale wydarzenie zostało przełożone z powodu pandemii COVID-19.

Jak co roku Telewizja Polska wraz z miastem Opole zorganizuje konkurs „Premier” podczas którego artyści będą mogli zaprezentować swoje piosenki. Teraz nadawca ogłosił listę 10 wykonawców.

W konkursie „Premiery” zaprezentują się:1. „Gentleman” Rafał Brzozowski2. „Samotny dryf” PIN3. „Przetrwamy” Kombii4. „Koniec świata” Sławek Uniatowski5. „Niech minie złość” Stanisława Celińska6. „Jestem taka sama” Anna Jurksztowicz7. „Plan awaryjny” Lanberry8. „S.O.S.” Mateusz Ziółko9. „Facet został sam” Janusz Radek10. „No sory” Sanah

Telewizja Polska wydała także komunikat w którym poinformowała, że „w związku z naruszeniem regulaminu przez wykonawcę Gromee ft.Dabrowska ft.Abradab Rada Artystyczna 57. KFPP Opole 2020 podjęła decyzję o usunięciu wykonawcy z konkursu i dopuszczeniu do udziału w nim pierwszej osoby z listy rezerwowej konkursu, Rafała Brzozowskiego z utworem >>Gentleman<<”.

Koncert „Premiery” zaplanowano na 6 września, z kolei „Debiuty” odbędą się dzień wcześniej - 5 września.

W „Debiutach” wystąpią:1. Adam Stachowiak „Dotrę na szczyt”2. Paweł Mosiołek „Nie dla czasu”3. LIKA „Błysk”4. Nika Grann „Dzieci kwiaty”5. Siostry Szlachta „Na niby”6. Karolina Lizer „Aksamitnie”7. Kamil Czeszel „Burze” /laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki8. Izabela Zalewska „Cień nadziei” /zwycięzca „Szansy na sukces. Opole 2020”9. Tomek Jarosz z zespołem Lachersi „Twoja szansa” /zwycięzca „Szansy na sukces. Opole 2020”

W ub.r. festiwal w Opolu odbył się w dniach 14-17 czerwca. Jego transmisje w TVP1 i TVP Polonia oglądało średnio 2,24 mln widzów, o 260 tys. osób więcej niż rok wcześniej. Jedynka w czasie transmisji imprezy była zdecydowanym liderem rynku. Najwięcej widzów zgromadził koncert „Od Opola do Opola”. Wpływy z reklam wyniosły 5,36 mln zł.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Łatwogang robi przerwę od social mediów. Ostrzega przed oszustami

Łatwogang robi przerwę od social mediów. Ostrzega przed oszustami

Republika, wPolsce24 i Polsat najczęściej karane przez KRRiT

Republika, wPolsce24 i Polsat najczęściej karane przez KRRiT

Łatwogang z największym wzrostem obserwujących na Instagramie

Łatwogang z największym wzrostem obserwujących na Instagramie

Niepewność ekonomiczna i presja technologiczna globalnymi wyzwaniami dla PR

Niepewność ekonomiczna i presja technologiczna globalnymi wyzwaniami dla PR

TVP Info wraca do pielgrzymki papieża sprzed 35 lat. Rusza "Dekalog według Jana Pawła II"

TVP Info wraca do pielgrzymki papieża sprzed 35 lat. Rusza "Dekalog według Jana Pawła II"

Agencja oLive media promować będzie region Jeziora Garda

Agencja oLive media promować będzie region Jeziora Garda