Grupa Havas z wyższym zyskiem we wszystkich regionach

Holding reklamowy Havas zwiększył przychody netto w III kwartale br. o 2,1 proc., do 654 mln dolarów, a po trzech kwartałach wzrósł organicznie o 4,3 proc. Firma odnotowała wzrost we wszystkich regionach na świecie, w których prowadzi działalność.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
Grupa Havas z wyższym zyskiem we wszystkich regionach

Havas jest trzecią grupą holdingową z branży reklamowej, która opublikowała wyniki za trzeci kwartał, po Publicis Groupe i Omnicom. Pierwsza odnotowała wzrost organiczny na poziomie 5,3 proc, a druga - 3,3 proc. 

W całym roku Omnicom spodziewa się wzrostu organicznego na poziomie 4 proc., natomiast Publicis Groupe podwyższyło swoją prognozę do wzrostu od 5,5 proc. do 6 proc. 

W swoim raporcie zysków za trzeci kwartał Vivendi nie przedstawiło prognoz wzrostu Havas na cały rok. Jednak w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku grupa Havas wzrosła organicznie o 4,3 proc.

Firma podaje, że wszystkie jej dywizje i regiony geograficzne odnotowały pewien wzrost. Spółka nie wyszczególniła wzrostu poszczególnych jednostek. I tak: Ameryka Północna wzrosła o 3 proc., a Europa o 1,5%. Region Azji i Pacyfiku zyskał 2 proc., a Ameryka Łacińska, najmniejszy region, wzrósł o 51 proc.  

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/shell-wybral-havas-do-globalnej-obslugi-mediowej,7169481834899585a ##

Do tej pory firma sfinalizowała sześć przejęć w 2023 r., w tym większościowy pakiet udziałów w brytyjskiej agencji kreatywnej Uncommon Creative Studio. We wrześniu Havas ujawnił plany utworzenia nowej sieci sprzedaży detalicznej we współpracy z firmą Mirakl, zajmującą się oprogramowaniem do handlu elektronicznego. Na początku tego miesiąca grupa Havas rozszerzyła współpracę z firmą Adobe, aby zapewnić jej dostęp do narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji firmy Adobe, w tym Adobe Firefly.  

Przez pierwsze dziewięć miesięcy przychody netto Havas wyniosły ponad 1,9 miliarda euro, co oznacza wzrost o 4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.  

bg
Autor artykułu:
bg
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"