IKEA wprowadza do sprzedaży torbę Frakta w kolorach tęczy

Sieć sklepów IKEA wprowadziła w swoich sklepach w USA swoje flagowe torby Frakta w kolorach tęczy. Wyraża i promuje w ten sposób swoje poparcie dla środowisk LGBT+. Dochód z ich sprzedaży przeznaczy na cele charytatywne. Dodatkowo 1 czerwca tęczowe flagi zawisną nad amerykańskimi sklepami sieci.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
IKEA wprowadza do sprzedaży torbę Frakta w kolorach tęczy

Limitowana torba Kvanting to wersja klasycznej niebieskiej torby Frakta, na której znajduje się sześć pasków w kolorach najpopularniejszej wersji „Rainbow Flag” - międzynarodowego symbolu dumy i ruchu na rzecz równouprawnienia osób LGBT.

Będzie dostępna w sklepach IKEA w całych Stanach Zjednoczonych przez cały czerwiec, który jest Miesiącem Dumy LGBT (Pride Month). Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Human Rights Campaign Foundation, organizacji charytatywnej, która prowadzi kampanię na rzecz równości dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer.

Tęczowe flagi zawisną nad amerykańskimi sklepami IKEA

W celu dodatkowego podkreślenia zaangażowania szwedzkiej firmy na rzecz równości i inkluzji społecznej środowisk LGBT+, 1 czerwca we wszystkich placówkach w USA zostanie wywieszona flaga Dumnej Tęczy.

IKEA ogłosiła właśnie nawiązanie partnerstwa z fundacją Human Rights Campaign Foundation (HRCF). Jest ona edukacyjnym działem Human Rights Campaign, największej amerykańskiej organizacji działającej na rzecz równości dla Amerykanów ze środowisk LGBT+.

Fundusze zebrane w ramach partnerstwa z siecią IKEA zostaną przeznaczone na rozwój otwartych, akceptujących i wspierających te środowiska szkół i społeczności lokalnych.

- Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z Human Rights Campaign Foundation, nawiązanej w ramach Pride Month. Ikea opiera swoją kulturę na takiej wartości, jak bycie razem. Wierzymy, że równość jest fundamentalnym prawem człowieka. Jesteśmy przekonani, że każdy z nas zasługuje na taki dom i na takie miejsce pracy, w którym może być sobą. Aby dodatkowo podkreślić nasze zaangażowanie na rzecz równości i inkluzji społecznej środowisk LGBT+, 1 czerwca we wszystkich naszych placówkach w USA zostanie wywieszona flaga Dumnej Tęczy - informuje Rafael Fantauzzi, IKEA U.S. diversity & inclusion manager.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu