INEA liderem FTTH w Polsce

Już co 10 Abonent INEA, największego w Wielkopolsce multimedialnego operatora telekomunikacyjnego, korzysta z nowoczesnych usług świadczonych przy wykorzystaniu światłowodu doprowadzonego bezpośrednio do mieszkania. W przyszłym roku spółka planuje podwoić liczbę gospodarstw domowych z FTTH oraz zwiększyć swój zasięg do blisko 500 tys. gospodarstw domowych.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

INEA ma Klientów z FTTH od 2010 roku. Na końcu 2013 roku spółka obsługiwała w tej technologii ok. 7,5 tys. klientów. W ciągu 2014 roku liczba ta wzrosła blisko trzykrotnie – aż do 20 tys. klientów indywidualnych korzystających z dobrodziejstw światłowodu bezpośrednio w mieszkaniu. To 10 proc. bazy abonentów operatora i znaczący udział w łącznej liczbie abonentów FTTH w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku ich liczba była szacowana na 77 tys. według danych prezentowanych przez FTTH Council. Jednocześnie w 2014 roku zasięg INEA FTTH zwiększył się z 48 tys. gospodarstw domowych na początku roku do 68 tys. na jego końcu. Poza klientami indywidualnymi INEA świadczy usługi przy wykorzystaniu światłowodów dla 13,5 tys. klientów biznesowych w Wielkopolsce.

- Od lat promujemy zalety światłowodów. Tym bardziej cieszą informacje, że coraz więcej abonentów korzysta z ich niezawodności i wysokiej jakości każdego dnia. Dużą penetrację sieci FTTH zawdzięczamy coraz większemu zapotrzebowaniu na szybki Internet oraz rosnącej świadomości naszych Klientów, którzy słusznie postrzegają światłowód jako technologię przyszłości – mówi Janusz Kosiński, Prezes INEA.

Obecny zasięg INEA to blisko 390 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce, z czego 68 tys. to zasięg sieci FTTH. W przyszłym roku zasięg INEA wzrośnie o 100 tys. gospodarstw domowych. Wszystko za sprawą inwestycji własnych oraz intensywnej budowy otwartych sieci światłowodowych ze środków unijnych w Wielkopolsce.

- Rozwój otwartych sieci światłowodowych w naszym regionie to wielka szansa zarówno dla INEA jak i innych operatorów w naszym regionie oraz wyjątkowa możliwość uzyskania dostęp do usług szerokopasmowych dla tysięcy mieszkańców, będących obecnie poza zasięgiem nowoczesnych sieci. Jesteśmy przekonani, że rozwój sieci światłowodowych w Wielkopolsce przyniesie skok cywilizacyjny dla naszego regionu – podkreśla Janusz Kosiński, Prezes INEA.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"