Nowa odsłona INNPoland.pl ma odzwierciedlać hasło „Przyszłość już tu jest”. – Chcemy śledzić rewolucję technologiczną, polską przemianę energetycznej. I epidemię samotności, która dotyka młode pokolenia. Nazwa INNPoland zobowiązuje, chcemy mieć fokus na polskie innowacje i wierzymy w aspiracje polskiej nauki – wylicza Grzegorz Szymanik, redaktor naczelny serwisu (do redakcji przeszedł jesienią ub.r. z „Dużego Formatu”).
– Pływamy w morzu kontentu, w którym trudno wyłowić sens. W INNPoland uwierzyliśmy, że warto nadal opowiadać opowieści, które dają sens. Na przykład o tym, by AI wzmacniała i uzupełniała nasze talenty i możliwości, a nie je zastępowała – dodaje.
Redakcja INNPoland.pl oprócz artykułów będzie przygotowywać parę serii podcastów publikowanych na YouTubie. W sobotę pojawi się pierwszy odcinek Studia INNPoland, czyli wywiadów z naukowcami, innowatorami, szefami startupów i politykami. W serii INNSide prowadzący będą analizować zmiany technologiczne, społeczne, globalne i pokoleniowe, a w INNSpektor Albert – tematy takie jak kredyty, inflacja czy mieszkania.

Pojawią się też cykle o epidemii samotności wśród młodych pokoleń oraz o tym, jak sztuczna inteligencja zmienia polskie dziennikarstwo i sztukę.
Podcasty będą prowadzone przez Grzegorza Szymanika oraz dziennikarzy INNPoland.pl: Martę Zienkiewicz, Sebastiana Luc-Lepiankę i Wiktora Knowskiego. Natomiast gospodarzem INNSpektor Albert będzie Albert Długoszewski, head of social media w Grupie naTemat.











