iPhone 4 od 24 czerwca - w Polsce dopiero we wrześniu (wideo)

Podczas organizowanej przez Apple corocznej konferencji Worldwide Developer Conference (WWDC) szef firmy Steve Jobs zaprezentował najnowszy model iPhone'a.

km
km
Udostępnij artykuł:

iPhone 4 został wyposażony w funkcję FaceTime, nowy wyświetlacz Retina, aparat fotograficzny 5Mpix, procesor A4 i system iOS 4.

FaceTime to funkcja umożliwiająca prowadzenie rozmów wideo za pomocą iPhone'a 4. Korzystanie z niej ma być tak samo proste jak wykonywanie zwykłego połączenia głosowego - nie będzie tu wymagana dodatkowa konfiguracja. W bieżącym roku FaceTime ma być dostępna tylko przy wykorzystaniu sieci WiFi.

Zastosowany w nowej wersji smartfona 3,5-calowy wyświetlacz Retina ma rozdzielczość 960 x 640 pikseli - cztery razy więcej niż w iPhonie 3GS i 78 proc. tego co w iPadzie.

grafika

Jak chwali się Apple, iPhone 4 jest najcieńszym smartfonem w historii - jego grubość to zaledwie 9,3 milimetra. Urządzenie ma też całkowicie nowy design, a jego przód i tył są wykonane z glinokrzemianowego szkła, które jest 30-krotnie twardsze od plastiku, odporniejsze na zarysowania i bardziej wytrzymałe.

W smartfonie umieszczono aparat fotograficzny 5Mpix z 5-krotnym zoomem cyfrowym i wbudowaną lampą błyskową LED. Oprócz robienia zdjęć pozwala on też na nagrywanie materiałów wideo w jakości HD oraz ich edycję z poziomu telefonu przy użyciu nowej aplikacji iMovie.

iPhone 4 pracuje na systemie operacyjnym iOS 4 (wcześniej zapowiadanym jako iPhone OS 4). Oferuje on ponad 100 nowych funkcji, w tym multitasking, foldery, ujednoliconą pocztę, a także wersję czytnika iBooks na iPhone'a oraz internetowy iBookstore.

iPhone 4 będzie sprzedawany w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej. 24 czerwca smartfon trafi do sprzedaży w USA (199 USD za model 16GB, 299 USD za model 32GB), Francji, Niemczech, Japonii i Wielkiej Brytanii, a wstępne zamówienia będą przyjmowane od 15 czerwca.

Do końca lipca telefon ma być dostępny także w Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Hong Kongu, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Nowej Zelandii, Singapurze, Korei Południowej, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii. Z kolei do końca września iPhone 4 ma być w sprzedaży w sumie w 88 krajach w tym Polsce.

Wraz z premierą nowego modelu, Apple zaprzestanie oferowania iPhone'a 3G, a cena wersji 3GS 8GB zostanie obniżona ze 199 do 99 dolarów.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"