iPhone u jednego operatora?

Apple poszukuje dla swojego gadżetu w Europie pojedyńczego operatora komórkowego.

kk
kk
Udostępnij artykuł:

Firma chce zaoferować swoją komórkę nazywaną iPhone w porozumieniu z jedną firmą świadczącą na Starym Kontynencie usługi komunikacji bezprzewodowej. Serwis vnunet.com cytuje przedstawiciela Apple odpowiedzialnego za interesy firmy w tej części świata, który twierdzi, że współpraca z jedną dużą firmą pozwoliłaby na łatwiejsze wprowadzanie przez Apple nowych usług. Jednocześnie nie wykluczono możliwości pertraktowania z wieloma firmami, jeśli pomysł z pojedynczym dużym operatorem okaże się niemożliwy do zrealizowania.

Operatorzy o sporym europejskim zasięgu, których usługami mogłaby być zainteresowana firma Apple to przykładowo Orange, T-Mobile oraz Vodafone.

Obecnie pewne jest, że telefon Apple zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych w sklepach operatora Cingular (AT&T) w połowie roku. Orientacyjna cena telefonu, to w zależności od konfiguracji, od 500 do 600 dolarów. W Europie komórki Apple, będące połączeniem telefonu z odtwarzaczem multimediów i komputerem dającym dostęp do zasobów sieci, mają debiutować jeszcze w tym roku. Jak na razie cena sprzętu w euro nie została ustalona.

Serwis vnunet.com wspomina o cenach tych urządzeń, które przez chwile można było zobaczyć na niemieckich stronach serwisu Amazon. Telefony kosztowały tam odpowiednio 899 euro i 999 euro. Przedstawiciel Apple zaprzeczył jednak, że tak właśnie będą wyglądać ceny gadżetów na Starym Kontynencie.

Źródło: vnunet.com - pclab.pl

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"