Jagoda Grondecka z tytułem „Dziennikarka – Obywatelka 2021”

Walne zebranie Towarzystwa Dziennikarskiego podjęło jednomyślnie decyzję o uhonorowaniu Jagody Grondeckiej tytułem „Dziennikarka- Obywatelka 2021”. Dziennikarka do końca sierpnia mieszkała w Kabulu i stamtąd nadawała korespondencje dla polskich mediów z ogarniętego zamieszkami Afganistanu.

jk
jk
Udostępnij artykuł:
Jagoda Grondecka z tytułem „Dziennikarka – Obywatelka 2021”
Jagoda Grondecka była też ekspertem w informacyjnych kanałąch telewizyjnych Fot. Screenshot/Polsat News

Iranistka, publicystka, korespondentka m.in. „Krytyki Politycznej” – Jagoda Grondecka od 2020 roku mieszkała w Kabulu. Gdy zaczął się odwrót amerykańskich wojsk z Afganistanu i Talibowie sięgnęli po władzę – dziennikarka nadawała korespondencje z ogarniętego zamieszkami kraju do końca sierpnia, kiedy to wróciła do Polski.

Z jej depesz korzystały nie tylko redakcje, z którymi współpracuje na co dzień, lecz także inne; bywała też gościem na żywo w programach telewizyjnych i internetowych (m.in. Polsat News i TVN24), podczas których objaśniała, co dzieje się w Afganistanie. Teraz relacjonuje sytuację w Afganistanie głównie z pomocą mediów społecznościowych, oddając głos ekspertom i dziennikarzom z tamtego kraju. Stara się też pomagać – prawnie i organizacyjnie - Afgańczykom, którzy zostali ewakuowani do Polski.

W czwartek walne zebranie Towarzystwa Dziennikarskiego podjęło uchwałę o uhonorowaniu Grondeckiej tytułem „Dziennikarka-Obywatelka 2021”. Jak podkreślono w komunikacie – decyzję podjęto jednogłośnie.

Jagoda Grondecka prowadzi popularne konto na Instagramie (260 tysięcy obserwujących) gdzie przybliża kulturę, życie codzienne i współczesne realia krajów Azji Środkowej, ostatnio Afganistanu. Jest laureatką nagrody medialnej Pióro Nadziei 2020, przyznawanej przez Amnesty International.

Laureatami nagrody "Obywatel - Dziennikarz" byli w przeszłości: 2018 - Włodek Ciejka, 2019 - bracia Sekielscy, Bożena Aksamit i Małgorzata Bujara oraz w 2020 - Wojciech Czuchnowski.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"