Średnia widownia premierowych odcinków odświeżonego teleturnieju „Jaka to melodia?” wyemitowanych w okresie od 1 września 2018 roku do 9 czerwca 2019 roku w TVP1 wyniosła 1,49 mln osób. Udział TVP1 w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 13,33 proc. w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 7,82 proc. w grupie 16-49 i 8,84 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/europa-da-sie-lubic-15-lat-pozniej-1-5-mln-widzow-tvp2-liderem,7171059233650305a ##
Najwięcej widzów w analizowanym okresie przyciągnął odcinek audycji z 1 stycznia br. Śledziło go średnio 2,74 mln osób.

W analogicznym okresie rok wcześniej (tj. od 28 sierpnia 2017 roku do 8 czerwca 2018 roku) średnia widownia „Jaka to melodia?” wyniosła 1,86 mln osób. Przełożyło się to na 17,54 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 10,32 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 12,44 proc. w grupie 16-59. Oznacza to, że teleturniej stracił 370 tys. widzów.
TVP1 w czasie emisji programu prowadzonego przez Norbiego była wiceliderem rynku telewizyjnego. Na pierwszym miejscu uplasował się Polsat, nadający w tym paśmie gł. „Gliniarzy”, co dało tej stacji 14,82 proc. udziału. Trzeci był TVN (9,22 proc.; gł. „Szpital”), a tzw. „wielką czwórkę” zamyka TVP2 (gł. seriale zagraniczne; 8,21 proc).
Z kolei wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59 Jedynka przegrała z TVN i Polsatem.

Wpływy reklamowe wokół emisji telenoweli w sezonie 2018/2019 wyniosły 65,38 mln zł. Dla porównania w poprzednim sezonie „Jaka to melodia?” z reklam zarobiła 44,60 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).
Od 10 czerwca telewizyjna Jedynka emituje powtórki teleturnieju (wyjątkowo w niedzielę, 16 czerwca br. stacja pokaże odcinek specjalny programu), a nowe odcinki pojawią się w jesiennej ramówce stacji.
„Jaka to melodia?” w nowej odsłonie, Norbi zastąpił Roberta Janowskiego

„Jaka to melodia?” jest obecna w TVP1 od 21 lat. Dotychczas gospodarzem programu był Robert Janowski, a realizacją zajmowała się firma Media Corporation.
Publiczny nadawca wraz z początkiem sezonu 2018/2019 zdecydował się odświeżyć teleturniej, na co nie chciał się zgodzić Janowski. Tym samym nowym gospodarzem programu został piosenkarz Norbert Dudziuk, szeroko znany jako Norbi.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/gra-muzyka-tv-puls-nowy-program-robert-janowski-gospodarzem,7171075612985473a ##
„Jaka to melodia?” zyskała nową scenografię i oprawę graficzną. W wydaniach od poniedziałku do piątku biorą udział pojedynczy zawodnicy, w soboty odbywają się będą drużynowe bitwy na hity, natomiast w niedziele w muzycznych starciach widzowie mogą zobaczyć gości specjalnych.
Producentem wykonawczym programu jest teraz ZPR Media.












