Jaka użyteczność stron LUKAS Banku?

Agencja Janmedia przeprowadziła badanie użyteczności stron LUKAS Banku.

kk
kk
Udostępnij artykuł:

Wynikiem pracy agencji jest raport zawierający opis mocnych i słabych stron serwisu Banku. Zaproponowano też szereg poprawek i usprawnień mających na celu zwiększenie intuicyjności serwisu dla użytkownika.

„ Profil internautów oraz oczekiwania stawiane stronom internetowym ulegają obecnie dynamicznym zmianom. To, co było jeszcze dwa lata temu utopią dzisiaj zaczyna stawać się standardem. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie wnikliwej i dogłębnej analizy naszych stron przez zewnętrzną firmę z dużym doświadczeniem z zakresu użyteczności na polskim i amerykańskim rynku. Badania objęły zarówno funkcjonalność, dostępność i użyteczność stron, ale również pomogły w stworzeniu przesłanek do ustalenia nowej długofalowej strategii rozwoju stron Banku. Wnioski uzyskane z badania są pierwszym etapem dostosowywania naszych stron do obecnych i przyszłych oczekiwań naszych klientów”- mówi Arkadiusz Łatko - Web Marketing Manager z LUKAS Banku.

„Terminologia bankowa sprawiać może każdemu z nas wiele problemów. Ponadto użytkownicy zazwyczaj szukają informacji w pośpiechu. Okazuje się, zatem, że podanie im informacji w sposób szybki i jednocześnie zrozumiały wymaga sporej wiedzy po stronie twórcy serwisu. Nasze badanie pomogło Klientowi lepiej poznać użytkowników swych stron oraz ich potrzeby.”– mówi Tomek Karwatka z Janmedia

Raport opisujący użyteczność serwisu powstał na podstawie analizy eksperckiej, testów z użytkownikami oraz badań eyetracking. W badaniach z użytkownikami sprawdzano jak osoby z grupy docelowej Banku radzą sobie z typowymi zadaniami. Ich zachowania i wypowiedzi były obserwowane i nagrywane w celu dalszej analizy.

W badaniach eyetracking sprawdzono natomiast jak podczas wykonywania typowych zadań wzrok użytkownika porusza się po serwisie. Dzięki temu poznano obszary strony, na jakich skupia się wzrok użytkownika. Pomogło to między innymi ustalić zauważalność i efektywność nawigacji kontekstowej oraz form autopromocyjnych – podano w komunikcie.

Prace trwały dwa miesiące. Wcześniej Janmedia zajmowała się zwiększaniem efektywności elementów serwisu WWW związanych z zakładaniem konta.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kanał Zero nie chce przejęć. Stanowski: na YouTube rządzi nami algorytm

Kanał Zero nie chce przejęć. Stanowski: na YouTube rządzi nami algorytm

Szymon Gutkowski: Zabiliśmy marzenia w reklamie. Nowy odcinek #KomentarzyWM

Szymon Gutkowski: Zabiliśmy marzenia w reklamie. Nowy odcinek #KomentarzyWM

Akt odwagi czy wizerunkowe szaleństwo? Doda pierwszą ambasadorką marki Savicki

Akt odwagi czy wizerunkowe szaleństwo? Doda pierwszą ambasadorką marki Savicki

Popularny kanał o sporcie usunięty. Google przywraca i tłumaczy

Popularny kanał o sporcie usunięty. Google przywraca i tłumaczy

Sprzedajesz online i jeszcze nie słyszałeś o Von Halskim? Twoi konkurenci pewnie już tak
Materiał reklamowy

Sprzedajesz online i jeszcze nie słyszałeś o Von Halskim? Twoi konkurenci pewnie już tak

TVP liderem oglądalności w czerwcu. Mundial i Opole przerwały dominację TVN WBD

TVP liderem oglądalności w czerwcu. Mundial i Opole przerwały dominację TVN WBD