Kanye West pochwalił Hitlera i zanegował Holokaust

Słynny raper Kanye West oświadczył w czwartek w wywiadzie z promotorem teorii spiskowych Alexem Jonesem, że "lubi" Adolfa Hitlera, "kocha" nazistów, a Holokaust się nie wydarzył. West niedawno zadeklarował swoje ambicje ponownego startu w wyborach prezydenckich i spotkał się na kolacji z byłym prezydentem Donaldem Trumpem.

pap/jd
pap/jd
Udostępnij artykuł:

West, który w ubiegłym roku zmienił swoje imię na Ye, wielokrotnie podczas wywiadu chwalił przywódcę III Rzeszy, twierdząc, że miał on wiele „pozytywnych cech".

"Dostrzegam wiele dobrych rzeczy w Hitlerze. Każdy człowiek ma wartości, które ma do zaoferowania, zwłaszcza Hitler" - powiedział ubrany w maskę zasłaniającą całą twarz muzyk podczas występu w programie Infowars. "Lubię Hitlera" - dodał.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kayne-west-parler ##

W innym fragmencie programu stwierdził, że Holokaust "nie jest tym, co się wydarzyło", insynuował istnienie żydowskiego spisku i zdawał się sugerować, że przyszły premier Izraela Benjamin Netanjahu chce porwać jego rodzinę.

West prorosyjski i proputinowski

Razem z Westem w programie wystąpił skrajnie prawicowy działacz Nick Fuentes, znany z otwarcie antysemickich wypowiedzi i kwestionowania Holokaustu. Kiedy Fuentes stwierdził, że jest "prorosyjski i proputinowski", West dodał: "ja też".

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-kanye-west-ye-piosenki-online-spotify-apple-music ##

West i Fuentes byli w ubiegłym tygodniu gośćmi byłego prezydenta Donalda Trumpa na kolacji w jego posiadłości Mar-a-Lago. Trump twierdził, że nie zna Fuentesa i go nie zapraszał. Tłumaczył też, że zaprosił Westa, by mu pomóc, bo jest "przeżywającym poważne trudności człowiekiem", który "zawsze był dla niego dobry". Dodał też, że odradził Westowi kandydowania na prezydenta. Sam muzyk twierdził, że zaproponował Trumpowi, by został jego wiceprezydentem.

Raper mierzył się ostatnio z falą krytyki po serii antysemickich wypowiedzi, w wyniku których odcięli się od niego jego sponsorzy i partnerzy biznesowi, w tym firma Adidas. Mimo to cieszył się w ostatnim czasie dobrą opinią u części prawicowych działaczy i komentatorów. Wystąpił też w najpopularniejszym programie publicystycznym Tuckera Carlsona w telewizji Fox News.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/elon-musk-twitter-profil-donald-trump-adres-przywrocony ##

Kanye West wyrzucony z Twittera

Niedługo po emisji wywiadu w Infowars, twitterowe konto Republikanów w komisji sprawiedliwości w Kongresie skasowało swój wpis "Kanye. Elon. Trump".

"On musi mieć problemy psychiczne. Nikt nie potrafi uwierzyć, co on powiedział" - ocenił lider Republikanów w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy. Dodał, że wywiad Westa był "obrzydliwy" i powinien zostać potępiony przez "cały naród".

Na nienawistny wywiad Westa zareagował także Elon Musk. Konto muzyka na Twitterze, przywrócone kilka tygodni temu, znów zostało zablokowane po zamieszczeniu obrazu, który wyglądał jak swastyka wewnątrz gwiazdy Dawida. Musk napisał w serwisie, że zawieszenie nastąpiło "za podżeganie do przemocy".

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele

PTWP znów kupuje. Tym razem w eventach

PTWP znów kupuje. Tym razem w eventach

Odejście po dwóch dekadach. Zbigniew Parafianowicz żegna się z "Dziennikiem Gazetą Prawną"

Odejście po dwóch dekadach. Zbigniew Parafianowicz żegna się z "Dziennikiem Gazetą Prawną"

PKO BP szuka platformy do monitoringu i moderacji treści w internecie

PKO BP szuka platformy do monitoringu i moderacji treści w internecie

Ilu widzów miało "Ostre cięcie"? TVN Style szykuje kolejną edycję

Ilu widzów miało "Ostre cięcie"? TVN Style szykuje kolejną edycję

Były szef social mediów naTemat z nową pracą

Były szef social mediów naTemat z nową pracą