SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP chce wybrać nowego operatora technicznego MUX-3

Telewizja Polska ogłosiła przeprowadzenie dialogu technicznego, który ma poprzedzić ogłoszenie zamówienia na wybór operatora technicznego multipleksu trzeciego (MUX-3). Obecnie tym operatorem jest Emitel.

Dołącz do dyskusji: TVP chce wybrać nowego operatora technicznego MUX-3

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
Znaczy się TVP i Polsat chcą nadawać w NTC z innych nadajników niż te EmiTela? Czy chcą wymusić na EmiTelu użyczenie ich masztów i z nich nadawać? Bo jeśli to pierwsze to będzie niezłe zamieszanie z antenami które będą musiały być ustawione w różnych kierunkach. To byłby strzał w stopę. Pewnie bardziej chodzi, zwłaszcza Polsatowi, o to drugie. Powiesiłby sobie wtedy nadajniki dla swojego MUX4 na masztach EmiTela i miałby zasięg w całym kraju. Teraz musi kombinować z kominami i innymi budynkami.

Co znaczy powiesiłby? Czyjś obiekt jest czyjąś własnością, na tej zasadzie mogę wejść do Twojego domu i sobie na nim zainstalować jakieś instalacje. Chcą innego operatora - proszę bardzo - niech sobie najpierw wybuduje od podstaw obiekty nadawcze i sieć przesyłową , uzyska na to stosowne pozwolenia budowlane i radiokomunikacyjne. Jak się defrauduje miliardy z budżetu nie płaci za koncesję, a mnoży króliki w kapeluszu i wymyśla nowe, potem nagle zdziwienie, że za nadawanie wszystkich tych klonów jest rachunek - gdyby pozostawiono TVP jako 2 programy nie byłoby w ogóle tematu koszytów nadawania.
odpowiedź
User
tv-widz
Od kilkunastu miesięcy UKE dąży do tego, by prawnie zmusić Emitel do udostępnienia ich infrastruktury innym operatorom.
A anteny nadawcze mux-4 wiszą już na kilkunastu mocnych nadajnikach Emitel-a. Docelowo (po wprowadzeniu dvb-t2) mają wisieć na wszystkich głównych nadajnikach i nadawać z taką samą mocą jak mux-y 1-3.
odpowiedź
User
Gie

Co znaczy powiesiłby? Czyjś obiekt jest czyjąś własnością, na tej zasadzie mogę wejść do Twojego domu i sobie na nim zainstalować jakieś instalacje. Chcą innego operatora - proszę bardzo - niech sobie najpierw wybuduje od podstaw obiekty nadawcze i sieć przesyłową

Orange od dawna musi udostępniać swoje linie innym operatorom. Wkrótce to samo czeka kablówki. Skoro TVP zgadała się z Polsatem to samo wymuszą na EmiTelu. Nie na darmo Polsat stara się być miły dla obecnej władzy.
odpowiedź
<