Konkurs z przekleństwami na antenie Antyradia. "Cieszy duża liczba prawidłowych odpowiedzi"

W czwartkowym wydaniu audycji "Makakofonia" na antenie Antyradia zadano słuchaczom pytanie konkursowe zawierające wulgaryzmy. Prowadzący zaznaczył na antenie, że przeprasza za to Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i Radę Mediów Narodowych.

ram
ram
Udostępnij artykuł:
Konkurs z przekleństwami na antenie Antyradia. "Cieszy duża liczba prawidłowych odpowiedzi"

W czwartek, 3 marca gościem "Makakofonii", wieczornej audycji Antyradia (godz. 22-24), był zespół Transgresja. W pewnym momencie prowadzący program Piotr "Makak" Szarłacki ogłosił konkurs. Wcześniej jednak zaznaczył na antenie: "Najmocniej przepraszamy Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, ale użyjemy słowa uznawanego za wulgarne. Nie ja go użyję, tylko Gwadky. Ja o tym wiem i biorę to na klatę".

Gwadky, członek zespołu Transgresja, zaznaczył, że pytanie konkursowe jest retoryczne. Po czym je zadał na antenie: "Kto jest największym sk...ynem i sprzedajną k...ą mordercą na świecie?".

Jeden ze słuchaczy, który zadzwonił do stacji, powiedział: "J...ć Putina. Chwała Ukrainie". W odpowiedzi usłyszał: "Bardzo dobra odpowiedź".

- Chyba niestety stracisz pracę - żartowali muzycy do "Makaka". Ten im odpowiedział: - Dlaczego? Jest po godz. 23. Poza tym to nie ja mówiłem i ich przestrzegałem.

Poprosiliśmy stację o komentarz. - Czwartkowa "Makakofonia" była realizowana standardowo, w typowej dla siebie atmosferze - mówi nam Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu, do którego należy Antyradio. - Oczywiście, byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby gość programu inaczej sformułował swoje pytanie konkursowe, jednak pamiętajmy o kontekście i emocjach, które nam dzisiaj wszystkim towarzyszą. Niezależnie, cieszy duża liczba prawidłowych odpowiedzi.

Czwartkowej audycji "Makakofonia" można posłuchać na stronie internetowej Antyradia w zakładce "podcasty".

Zmiany personalne w Antyradiu

Na początku lutego Bartosz Synowiec został nowym sekretarzem Antyradia. Prowadzi też program "Rockomotywa", zastępując Mariusza Nałęcz-Nieniewskiego, który po kilku latach odszedł z rozgłośni. - Dla mnie to również coś, czego się nie spodziewałem - mówił o swoim odejściu z Antyradia Mariusz Nałęcz-Nieniewski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Prezenter nie mógł pożegnać się ze słuchaczami na antenie. - O tym, że odchodzę z Antyradia, dowiedziałem się w piątek po moim programie - dodał.

Jak już informowaliśmy, po sześciu latach z Antyradia odszedł Kuba Olszewski. Prowadził tam programy i był szefem anteny. Od stycznia br. jest nowym sekretarzem redakcji Radia ZET. Z kolei na początku roku do zespołu Antyradia dołączyli dwaj dziennikarze muzyczni: Leszek Gnoiński i Jarek Szubrycht.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kultowa audycja muzyczna znów w Trójce. Gospodarzem Paweł Kostrzewa

Kultowa audycja muzyczna znów w Trójce. Gospodarzem Paweł Kostrzewa

Mediaplus uruchamia spółkę w Singapurze. Wzmocnienie w Azji

Mediaplus uruchamia spółkę w Singapurze. Wzmocnienie w Azji

"Rządowa tuba propagandowa". Politycy Konfederacji chcą likwidacji TVP Info

"Rządowa tuba propagandowa". Politycy Konfederacji chcą likwidacji TVP Info

Właściciel Warner Bros. Discovery przejmuje kolejny serwis po HBO Max

Właściciel Warner Bros. Discovery przejmuje kolejny serwis po HBO Max

Opera Kameralna zaprasza na spektakl "Bal w operze" według poematu Juliana Tuwima, premiera 26 marca
Materiał reklamowy

Opera Kameralna zaprasza na spektakl "Bal w operze" według poematu Juliana Tuwima, premiera 26 marca

Kolejny dziennikarz przechodzi z TOK FM do Wirtualnej Polski

Kolejny dziennikarz przechodzi z TOK FM do Wirtualnej Polski