Krakowscy artyści napisali i nagrali bajki dla dzieci

Znani krakowscy artyści i dziennikarze, m.in. Dorota Segda, Renata Przemyk, Adam Grzanka i Marek Balawajder napisali i nagrali bajki dla dzieci. Trafiły one na limitowaną płytę CD „Każdy pluszak to historia”, na której znajdziemy w sumie blisko 30 autorskich opowiadań znanych osób z całej Polski. Ten niezwykły audiobook można otrzymać bezpłatnie w IKEA Kraków we wszystkie grudniowe weekendy. Wystarczy tylko przyłączyć się do zbiórki pluszaków dla najmłodszych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Audiobook „Każdy pluszak to historia” i zbiórka pluszaków dla placówek pogotowia ratunkowego stanowi lokalny wymiar akcji „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek”, prowadzonej globalnie przez IKEA oraz organizacje UNICEF i Save the Children. W ramach projektu, jak co roku, IKEA Foundation przekaże na programy edukacyjne dla dzieci (m.in. na rozwój szkolnictwa w Afryce) 1 euro od każdej zakupionej w IKEA pluszowej zabawki lub książeczki dla najmłodszych. Efektem ubiegłorocznej edycji było zebrane 9,3 miliona euro, z czego ponad 200 tysięcy euro pochodziło z Polski.

W „pluszakową” kampanię IKEA (trwającą od 10 listopada 2013 roku do 4 stycznia 2014 roku) charytatywnie zaangażowało się ponad 30 znanych osób z całej Polski. Aby pomóc dzieciom, które wymagają interwencji pogotowia choć na chwilę zapomnieć o strachu i bólu, napisały one i nagrały bajki o pluszakach IKEA. W Krakowie Marek Balawajder stworzył i opowiedział historię Smoka Mlekopitka, który wyruszył na poszukiwanie mleka życia. Dorota Segda pokazała inne oblicze Wilka z bajki o Czerwonym Kapturku - tak naprawdę miał on nie tylko ogromne zęby i oczy, ale i wielkie serce. Adam Grzanka opowiedział historię Kotki Miszta, która uratowała ludzkie emocje. Renata Przemyk napisała bajkę o wróżce, a blogerzy Lekko Stronniczy - o jednorożcu i smoku, którzy mimo różnic stanowili zgrany duet. Oprócz krakowskich artystów, bajki napisali i nagrali też m.in.: Ambasador Dobrej Woli UNICEF Małgorzata Foremniak, olimpijczyk Robert Korzeniowski, wspierający UNICEF od 2008 roku, oraz znane osoby z różnych miast w Polsce – Jolanta Kwaśniewska, Dorota Sumińska, Maciej Miecznikowski, Rafał Rutkowski (Warszawa); Alicja Janosz, Jerzy Skoczylas, Magdalena Kumorek (Wrocław); Jakub Koźba, Kamil Maćkowiak, Monika Kuszyńska, Natalia Jaroszewska (Łódź); Kasia Wilk, Małgorzata Ostrowska, Piotr Reiss (Poznań); Krzysztof Respondek, Marcin Wyrostek, Sabina Jeszka, zespół Myslovitz (Katowice); Julia Kamińska, Monika Pyrek, zespół Golden Life (Gdańsk).

- Aby dowiedzieć się, czy Smok Mlekopitek zdobył mleko życia, a Kotce Miszcie udało się uratować ludzkie emocje wystarczy w jeden z grudniowych weekendów (13, 14, 15, 20, 21, 22, 27, 28, 29 grudnia) kupić dowolnego pluszaka IKEA i wrzucić go do specjalnego pojemnika znajdującego się na terenie sklepu przy bawialni dla najmłodszych - mówi Agata Czachórska, Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Kraków. - Wszystkie zebrane zabawki trafią do małych pacjentów przewożonych karetkami Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W ten sposób - dzięki bezinteresownemu wsparciu krakowskich gwiazd i naszych klientów - chore lub poszkodowane w wypadkach maluchy otrzymają pluszaki – dodała Agata Czachórska.

Wszystkie nagrania, wzbogacone o bajki blogerów, dostępne są też na stronie www.pluszakidlaedukacji.pl.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online