Ks. Boniecki: nie popieram ataków Anonymous, TVP Info mnie zmanipulowała

Ks. Adam Boniecki wystosował apel do hakerów z grupy Anonymous, żeby nie atakowali skrzynek mailowych księży marianów. We wtorek hakerzy wysłali do nich ponad 6 tys. maili.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali skrzynki mailowe księży marianów, żeby stanąć w obronie należącego do tego zgromadzenia ks. Adama Bonieckiego, któremu prowincjał zakonu na początku listopada zakazał wypowiadania się w mediach z wyjątkiem „Tygodnika Powszechnego” (więcej na ten temat). Przeciwko tej decyzji natychmiast zaprotestowali internauci i redakcja „Tygodnika Powszechnego” (więcej o tym proteście), ale zakaz obowiązuje do tej pory.

W związku z tym hakerzy z Anonymous w poświąteczny wtorek przesłali ponad 6 tys. maili na konta księży marianów. „To jest protest przeciwko ograniczaniu wolności słowa. Chodzi o to, żeby zapchać skrzynkę mailową Prowincjała Marianów wiadomościami o treści: Oddajcie głos księdzu Bonieckiemu” - opisał jeden z aktywistów grupy. Ks. Boniecki szybko zareagował na tę sytuację, przyznając, że przyjął ją z ubolewaniem „Stanowczo apeluję i proszę: jeśli rzeczywiście, tak jak deklarujecie, chcecie walczyć o wolność słowa, zaprzestańcie tych działań, bo nie mają one nic wspólnego z dialogiem i wolnością” - napisał w oświadczeniu zamieszczonym w serwisie „Tygodnika Powszechnego. Jednocześnie ks. Boniecki podkreślił, że jego poniedziałkowa wypowiedź - mówiąca że popiera atak Anonymous na księży marianów - przytoczana przez TVP Info została zmanipulowana. „Gdy zadzwonił do mnie dziennikarz telewizji, powiedziałem: „proszę podziękować organizatorom akcji za życzliwość i poprosić, żeby tego nie robili, bo skutek będzie odwrotny". Szkoda, że bezkrytycznie przepisały ją też inne media informujące o sprawie, i nikt nie zadał sobie trudu, by dopełnić dziennikarskiego obowiązku sprawdzenia źródła” - opisał duchowny.  

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne