Z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że średnia liczba słuchaczy Jedynki w paśmie emisji programu (a więc od poniedziałku do soboty między godz. 9.00 a 12.00) w grupie wiekowej 15-75 w okresie od czerwca do sierpnia (najkrótsza fala udostępnianych wyników słuchalności radia obejmuje trzy miesiące) wyniosła 1,09 mln osób, co przełożyło się na 7,5 proc. udziału rozgłośni w rynku radiowym.
Względem analogicznego okresu 2017 roku Program 1 w tym paśmie stracił 300 tys. słuchaczy (wówczas liczba słuchaczy wyniosła 1,39 mln, a udział stacji - 9,5 proc.).
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/100-tys-uczestnikow-lato-z-radiem-festiwal,7171239479813761a ##

Publiczna rozgłośnia w swoim paśmie zwiększyła jednak średni czas słuchania, który wzrósł z 99 min do 102 min.
PR1 w analizowanym paśmie zajął trzecie miejsce w rynku słuchalności wszystkich stacji radiowych. Najlepiej wypadło RMF FM, którego udział słuchania wyniósł 26,2 proc., a drugie miejsce należało do Radia ZET - 12 proc.

Tegoroczna trasa „Lata z Radiem” zyskała odświeżoną formułę. Oprócz stałej audycji, której stałym elementem były m.in. relacje reporterskie z całej Polski na event złożył się również festiwal muzyczny, przygotowywany wspólnie z Miastem Gdynia, kierownikiem muzycznym jest Piotr Metz.











