Zmiana w emisji programu Doroty Gawryluk

Od stycznia program „Lepsza Polska” będzie nadawany w piątkowe wieczory, a nie jak to było dotychczas, w czwartkowe. Bez zmiany pozostaje za to godzina emisji publicystycznego magazynu Doroty Gawryluk.

Kamila Meller
Kamila Meller
Udostępnij artykuł:
Zmiana w emisji programu Doroty Gawryluk
fot. studia Cezary Piwowarski

W czwartek 19 grudnia ukaże się ostatni w tym roku odcinek programu publicystycznego Doroty Gawryluk. Świąteczno-noworoczna przerwa w emisji potrwa trzy tygodnie i jak wynika ze styczniowej ramówki Polsatu, program od nowego roku będzie emitowany w innym dniu tygodnia. ”Lepsza Polska”, która wróci na antenę 10 stycznia, będzie emitowana w piątki o godz. 19.15, a nie jak to było to tej pory czwartki. Przypomnijmy, że na głównej antenie Polsatu nadawanych jest pierwszych ok. 10 min z trwającego ok. 40 min publicystycznego programu (ok. 19.25 pojawia się serwis sportowy), całość natomiast emitowana jest w Polsat News.

 “Lepsza Polska” zadebiutowała na antenie Polsatu w marcu br. Według jego autorki, Doroty Gawryluk, program miał wnieść do debaty publicznej nową jakość. Zamiast kłótni i jałowych sporów prowadzonych przez polityków, widzowie “Lepszej Polski" mają oglądać rzeczową i konstruktywną dyskusję z udziałem ekspertów. Program wpisywał się w apel Zygmunta Solorza, który pod koniec stycznia apelował do medialnych nadawców o “społeczny spokój” i obniżenie temperatury debaty publicznej.

Pierwsze trzy wydania programu Doroty Gawryluk „Lepsza Polska”, emitowane wiosną, oglądało średnio w Polsacie 748 tys. osób. Na antenie Polsat News program zgromadził 259 tys. widzów. 

Kariera Doroty Gawryluk w Polsacie 

Dorota Gawryluk jest związana z Grupą Polsat nieprzerwanie od 2008 roku. Rok później dołączyła do grona prowadzących “Wydarzeń”, a w późniejszych latach była także szefową programu. Wiosną 2018 roku została dyrektorką pionu informacji i publicystyki w Polsacie, a funkcję tę pełniła do grudnia ub.r. (zastąpił ją Piotr Witwicki). Obecnie Gawryluk zarządza pionem kanałów tematycznych w Grupie Polsat Plus. W styczniu dziennikarka została także wiceprezesem Fundacji Polsat, a w marcu stanęła na czele Stowarzyszenia Program Czysta Polska, uruchomionego z inicjatywy Zygmunta Solorza pięć lat temu.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Koniec współpracy z Eleven Sports. Liga żużlowa tylko w Canal+

Koniec współpracy z Eleven Sports. Liga żużlowa tylko w Canal+

Jakub Wątor z programem w TVP. O cyfrowej rzeczywistości

Jakub Wątor z programem w TVP. O cyfrowej rzeczywistości