Polska Orkiestra Radiowa w hołdzie Janowi Pawłowi II

Polska Orkiestra Radiowa weźmie udział w Wielkim Koncercie Narodowym z okazji pierwszej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II zatytułowanym 'Nieszpory. Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie.'

masz
masz
Udostępnij artykuł:

1 kwietnia o godz. 20.00 rozpocznie się jednocześnie w  Warszawie. Krakowie i Gdańsku  koncert, na który złożą się utwory oparte na tekstach  z Nowego i Starego Testamentu oraz dwa teksty współczesne: Karola Wojtyły i Ernesta Brylla. Muzykę do tych tekstów  skomponowali wybitni polscy kompozytorzy: Stanisław Fiałkowski, Zygmunt Konieczny, Wlodzimierz Korcz, Tadeusz Lesniak, Leszek Moźdżer, Włodzimierz Nahorny, Piotr Rubik i Jerzy Szymaniuk.

 W warszawskim koncercie, który odbędzie się w kościele p.w. Św. Jacka przy ul. Freta 10 udział weźmie Polska Orkiestra Radiowa, która wykona utwory Stanisława Fiałkowksiego, Włodzimierza Korcza, Włodzimierza Nahornego i Jerzego Szymaniuka. Koncert z Krakowa i Gdańska będzie transmitowany przez Telewizję Polską i pokazany na telebimach.

 Tym wielkim uroczystościom towarzyszyć będzie płyta, wyprodukowana przez Polskie Radio S.A. na zlecenie Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel i zatytułowana „Nieszpory. Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie”. Wszystkie utwory na płycie zostały nagrane przez Polską Orkiestrę Radiową i Chór Polskiego Radia w Krakowie pod dyrekcją Rafała Delekta. Sprzedaż płyty będzie prowadzona podczas koncertów.

masz
Autor artykułu:
masz
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Paulina Wolanin przeszła z Grupy RMF do YOC Poland

Paulina Wolanin przeszła z Grupy RMF do YOC Poland

Wojciech Grzegorzyca pożegnał się z Rokmates

Wojciech Grzegorzyca pożegnał się z Rokmates

InCoiny wcześniej przepadną. InPost zabiera połowę czasu

InCoiny wcześniej przepadną. InPost zabiera połowę czasu

Flywheel z nową PR managerką

Flywheel z nową PR managerką

Paramount Skydance skarży się na fuzję Warner Bros. i Netfliksa. "Z góry bezprawna"

Paramount Skydance skarży się na fuzję Warner Bros. i Netfliksa. "Z góry bezprawna"

X pokaże nowy algorytm. Musk: będziemy to powtarzać

X pokaże nowy algorytm. Musk: będziemy to powtarzać