"Magazyn Ekspresu Reporterów" szybko wraca do TVP2. Dlaczego?

"Magazyn Ekspresu Reporterów" ponownie będzie emitowany na antenie telewizyjnej Dwójki – informuje redakcja. Program, który po wakacjach był emitowany w TVP1, zmienia antenę po nieco ponad tygodniu. Dlaczego? To reakcja stacji na głosy widzów – odpowiedziała nam TVP.

Kamila Meller
Kamila Meller
Udostępnij artykuł:
"Magazyn Ekspresu Reporterów" szybko wraca do TVP2. Dlaczego?
Michał Olszański

Od najbliższego wtorku, 16 września, "Magazyn Ekspresu Reporterów" będzie emitowany w TVP2 o godz. 22:25 – poinformowano w mediach społecznościowych programu. Realizowana na żywo audycja zmienia antenę niedługo po tym, jak zadebiutowała w TVP1.

To tam, po wakacyjnej przerwie, 2 września pojawiło się pierwsze nowe wydanie reporterskiego programu, który startował o godz. 22:50 (później emisję przyspieszono o 5 minut). Skąd ta zmiana?

"Decyzja o powrocie 'Magazynu Ekspresu Reporterów' do TVP2 to nasza odpowiedź na oczekiwania widzów, którzy przyzwyczaili się do emisji programu w TVP2. Regularnie dostosowujemy naszą ramówkę do potrzeb i oczekiwań widzów, ponieważ to oni są dla nas najważniejsi. Zmiany i korekty oferty programowej są standardowym działaniem wszystkich nadawców telewizyjnych" – odpowiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Telewizja Polska.

Na początku roku do końca sezonu wiosennego, "Magazyn Ekspresu Reporterów" był emitowany w Dwójce (godz. 22:35), która najdłużej gościła go na antenie i gdzie zadebiutował w formule studyjnej w 1999 roku. W TVP2 program był nadawany niezmiennie do 2019 roku.

Jesienią 2019 do lutego 2023 magazyn był emitowany w Jedynce, a w sezonie wiosennym 2023 roku w TVP3. Po tym sezonie zniknął z anteny.

"Magazyn Ekspresu Reporterów" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych programów reporterskich Telewizji Polskiej o tematyce społecznej. Od 2024 roku, gdy program wrócił na antenę, jego gospodarzem jest ponownie Michał Olszański, jego wieloletni prowadzący. W latach 2020–2023 audycję prowadzili także Mirosław Rogalski i Urszula Rogala.

Magazyn zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym cztery Telekamery (w latach 2011–2014) oraz nagrody Rady Programowej TVP i konkursu "Oczy otwarte" za wrażliwość i wysoki poziom reportaży. Program jest doceniany za misję społeczną oraz rzetelne przedstawianie problemów i sylwetek ludzi.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"