Światowa premiera globalnej reklamy telewizyjnej ING odbyła sięjednocześnie w 30 krajach na całym świecie podczas ING AustralianGrand Prix 16 marca 2008 r. 30- i 45- sekundowe spoty nadawane sązarówno w krajowych stacjach telewizyjnych relacjonujących wyścigiGrand Prix, jak i w międzynarodowych mediach, podczas każdego zwyścigów. Kampania wspierana jest w mediach drukowanych, jak i wInternecie poprzez obecność przy najistotniejszych informacjachoraz poprzez strony dedykowane F1.
Polska jest jedynym krajem, w którym wyświetlana będziezlokalizowana wersja spotu. W ujęciach pod koniec reklamy pojawiasię Marek Kondrat, który jest twarzą ING w Polsce.
"W zeszłym roku byliśmy jedynym krajem, który podjął sięlokalizacji spotu. Odzew na reklamę był wtedy bardzo pozytywny,dlatego też i tym razem postanowiliśmy nadać jej polski koloryt, bynasi widzowie mogli się z nią lepiej identyfikować" - powiedziałRadosław Małkiewicz, menedżer ING ds. sponsoringu Formuły 1 wPolsce.

Globalny spot reklamowy przygotowała londyńska agencja Iris. Zakreację polskiej wersji odpowiedzialna jest agencja Brain. Zakupemmediów zajął się dom mediowy Pan Media Western. Kampaniarealizowana będzie od 23 marca do 2 listopada w Polsacie, PolsatSport, TVN i TVP.
ING jest również głównym sponsorem relacji z wyścigów Grand Prixw telewizji Polsat i Polsat Sport.
Lista krajów, w których spot jest emitowany:
HolandiaBułgariaAustraliaBelgiaRumuniaNowa ZelandiaWielka BrytaniaGrecjaKanadaHiszpaniaIndieStany ZjednoczoneNiemcyMalezjaMeksykAustriaSingapurPeruWłochyHongkongChilePolska - wersja zlokalizowana od 23.03.2008TaiwanKolumbiaCzechyTajlandiaArgentynaSłowacjaJaponiaWęgryChiny.











