Marek Żołędziowski, CEO Group One: do odwołania zamroziliśmy wynagrodzenia o 15 proc.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa i jej potencjalnym wpływem na sytuację ekonomiczną wielu firm, w agencjach należących do Group One (są to m.in. Value Media, Change Serviceplan, Gong) do odwołania zamrożono wynagrodzenia wszystkich pracowników i zarządu o 15 proc.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
Marek Żołędziowski, CEO Group One: do odwołania zamroziliśmy wynagrodzenia o 15 proc.
Marek Żołędziowski, CEO Group One

Marek Żołędziowski, CEO Group One podkreśla, że w obecnych warunkach trzeba dbać o płynność finansową. Dlatego też od kwietnia do odwołania zamrożono wynagrodzenia wszystkich pracowników łącznie z zarządem o 15 proc.

- Chcę jednak podkreślić, że nie jest to bezzwrotne obniżenie pensji. I tu wyróżniamy się podejściem na tle branży. Umowy pracowników wraz z wynagrodzeniem nie zostały zmienione. Jeśli w kolejnych miesiącach osiągniemy dobre wyniki, w stosunku do których i tak obniżyliśmy w tym roku oczekiwania ze względu na bardzo dobrze zakończony 2019 rok, to wstrzymana teraz część wynagrodzeń trafi z powrotem do naszych pracowników - wyjaśnia Żołędziowski.

Dodaje, że utrzymanie dziś ok. 400 miejsc pracy jest kluczowe dla spółki. - Stąd decyzja o zamrożeniu płac, a nie redukcji stanowisk. Zatrudniamy najlepszych ekspertów na rynku, a zrekrutowanie ich i rozwijanie to długotrwały proces. Najlepsze zespoły tworzy się i rozwija latami. Nie możemy pozwolić aby kryzys, który w końcu minie, zaprzepaścił te wysiłki naszych szefów zespołów, managerów i samych specjalistów, którzy zainwestowali czas i energię w swój rozwój w strukturach Group One - zaznacza Marek Żołędziowski.

Cały rynek skurczy się o 10 proc.

Szef Group One zdradza, że wśród klientów Group One są branże, dla których reklamowanie w ostatnich miesiącach z oczywistych względów nie miało sensu jak np. turystyka. Lock-down odbił się także na wynikach biznesowych branży fashion i tych klientów, którzy w głównej mierze sprzedają offline. Nic więc dziwnego, że te marki i firmy, których dochody drastycznie spadły z powodu zamknięcia centrów handlowych, tymczasowo wstrzymały wydatki reklamowe. Z perspektywy 10 spółek Group One w Polsce lockdown najmocniej odczuła najmłodsza firma GetLouder prowadząca działalność w branży eventowej.

- Prognozujemy że cały rynek reklamowy skurczy się w tym roku o około 10 proc. Największe straty do tej pory notuje segment reklamy kinowej i outdoorowej. Reklama telewizyjna też odnotowuje znaczący spadek o ok. 20- 30 proc. Na tym tle najlepiej radzi sobie internet, gdzie spadki są relatywnie niewielkie - mówi Marek Żołędziowski.

Podkreśla, że najsilniejszą stroną Group One jest digital i e-commerce, a większość klientów przekierowało aktywność właśnie do kanałów online. Są wśród nich tacy, którzy zwiększyli w ciągu ostatnich miesięcy swoje wydatki. Są też tacy, którzy wykorzystując spadki cen i wysoką oglądalność decydują się po raz pierwszy na kampanie w telewizji.

- Po stronie kreatywnej i produkcyjnej również dostosowaliśmy się do nowych czasów. Zrealizowaliśmy już kilka kampanii w nowych warunkach sanitarnych m.in. dla Banku Millennium, Tyskiego i Blika. Przygotowujemy kolejne. Trudno nam jeszcze prognozować jak zakończy się ten rok dla Group One. Robimy wszystko, żeby zminimalizować negatywny wpływ pandemii. Mieliśmy bardzo silny pierwszy kwartał co pozwoliło nam z rozpędem z projektami i kampaniami wejść w marzec i sporą część kwietnia. Niestety ostatnie tygodnie pokazują spadek ilości postępowań nowo biznesowych. To na pewno nie jest dobry znak = informuje Marek Żołędziowski.

Dodaje, że w tych trudnych czasach powiązanie z Grupą Serviceplan jest dla firmy dodatkowym wsparciem. Polska stała się od tego roku głównym „hubem” produkcyjnym na poziomie online dla innych biur Serviceplan, z czego już wymiernie korzysta firma realizując projekty zagraniczne.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online