mBank: 24 nowe fundusze

Klienci inwestujący w fundusze za pośrednictwem mBanku, zyskali nowe możliwości. Bank nie tylko rozbudował dotychczasową ofertę, ale też wprowadził do niej fundusze zagraniczne.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Do dotychczasowych 14 towarzystw funduszy inwestycyjnych, które proponował swoim klientom mBank za pośrednictwem platformy Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych, dołączyły właśnie dwa kolejne: Altus TFI oraz Aviva TFI, a wraz z nimi 18 nowych funduszy. To kolejny krok w rozbudowie oferty mBanku. W kwietniu „na półce” pojawiło się sześć nowych funduszy, oferowanych przez dwa dostępne już w banku towarzystwa - Ipopema TFI i Skarbiec TFI. Wśród nowości w mBanku pojawiły się też rozwiązania zagraniczne. Mowa  o funduszach JP Morgan – światowego potentata rynku finansów (ok. 1,4 biliona dolarów aktywów).

- Oferta JP Morgan została wprowadzona na polski rynek przez Skarbiec TFI w formie funduszy otwartych, a całość wpłaconych przez klienta środków lokowana jest w strategie JP Morgan. Co więcej, w zaproponowanym przez Skarbiec modelu, zagraniczny fundusz podlega polskim regulacjom prawnym i podatkowym, czyli podobnie jak inne fundusze krajowe jest płatnikiem podatku od zysków kapitałowych. Oznacza to, że inwestor nie ma obowiązku samodzielnego rozliczania podatków, co zwykle jest koniecznością w przypadku innych funduszy zagranicznych i może być uciążliwe – mówi Daniel Matuszak, ekspert Wydziału Produktów Inwestycyjnych mBanku.

Wszystkie wprowadzone fundusze można nabywać bezpłatnie za pośrednictwem Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych, a także dzwoniąc na mLinię mBanku. W ten sposób klienci mogą także dokonać odkupienia i konwersji posiadanych jednostek uczestnictwa. W dokonaniu transakcji pomogą również eksperci banku w dowolnej placówce i w ramach usługi Ekspert Online.

Pełną listę nowych funduszy można znaleźć na blogu mBanku pod adresem www.mbank.pl/blog/post,5572,inwestuj-w-mbanku-nowe-fundusze-inwestycyjne.html

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta mBanku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronie www.mbank.pl

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"