Na GPW i w Europie spadki w poniedziałek

Główne indeksy warszawskiej giełdy, tak jak i główne indeksyeuropejskie spadły na poniedziałkowej sesji, choć dzień rozpoczęłyna umiarkowanych minusach.

isb
isb
Udostępnij artykuł:

"O poranku czasu warszawskiego tokijski Nikkei225 pierwszą sesjętego tygodnia zakończył wzrostem notowań o 0,7%. Pozwoliło tograczom Starego Kontynentu rozpocząć dzień od umiarkowanego spadku,który dla WIG20 wyniósł 0,8%" - poinformował Marcin Stebakow,analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Według niego, w kolejnych minutach spadek został pogłębiony,jednakże wraz z poprawiającą się kondycją amerykańskiego rynkuterminowego na wartości zaczęły zyskiwać inne zachodnioeuropejskieparkiety. Niemiecki DAX oraz francuski CAC40 o godz. 10. znalazłysię na kosmetycznych plusach. Rodzimy indeks grupujący największespółki wiernie odwzorowywał poczynania sąsiadów i znalazł sięwówczas na maksymalnym dziś poziomie 1.715,7 pkt. (+0,5%).

"Sytuacja powrotu na zieloną stronę nie trwała jednak długo.Gwałtowne pogorszenie nastrojów na rynku amerykańskich futuressprawiło, iż kolejne godziny handlu w Europie upłynęły pod znakiemspadków, które dla WIG20 zakończyły się na wysokości 1.652,9 pkt.(-3,3%)" - czytamy w komentarzu Stebakowa.

W końcówce notowań WIG20 dzięki zwyżce TPSA o 0,1% zacząłzyskiwać na wartości, co spowodowało, iż na koniec dnia indekswskazał wartość 1.674,16 pkt, a więc spadek o 1,95%. Do zniżkiindeksu najbardziej przyczyniły się walory banków Pekao SA oraz PKOBP. Oba banki straciły odpowiednio 3,6% oraz 2,0%.

WIG spadł o 1,94% do poziomu 26.583,32 pkt. Obroty na rynkuakcji wyniosły ponad 0,6 mld zł.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"