Najlepszy wywiad prasowy

Teresa Torańska wygrała nagrodę im. Barbary N. Łopieńskiej

masz
masz
Udostępnij artykuł:

Kapituła Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej  za najlepszy wywiad prasowy w roku 2004 uznała  rozmowę Teresy Torańskiej z gen. Wojciechem Jaruzelskim  opublikowaną 13 grudnia 2004 w Dużym Formacie Gazety Wyborczej.

Kapituła doceniła również wywiad Teresy Torańskiej z premierem Tadeuszem Mazowieckim, nominowany do finału konkursu. W uzasadnieniu Kapituła podała,            że wywiady te cechuje najwyższy poziom warsztatowy, dziennikarska dociekliwość, odwaga i głęboka wiedza historyczna, mają też osobisty, autorski styl, trudny                do podrobienia.

Nagrodę im. Barbary N. Łopieńskiej przyznano po raz pierwszy. Powstała                       z inicjatywy redakcji, z którymi Barbara Łopieńska - wybitna dziennikarka, zmarła tragicznie w styczniu 2004 roku - była związana i gdzie przez lata publikowała swoje artykuły i wywiady. Twórcy nagrody - "Polityka", "Res Publica Nowa", "Gazeta Wyborcza", "Tygodnik Powszechny", "Viva!", "Twój Styl", "Press" -  chcą nagradzać dziennikarstwo przenikliwe, błyskotliwe, nie agresywne, trudną sztukę prowadzenia rozmowy. Kapitułę tworzą przedstawiciele wymienionych redakcji.

Do konkursu zgłoszono 92 wywiady prasowe z 39 tytułów ogólnopolskich                        i regionalnych, były to zgłoszenia redakcji, jak również samych autorów. Każda                z redakcji tworzących Kapitułę do finału nominowała trzy wywiady. Poza zwycięzkim wywiadem Teresy Torańskiej, który otrzymał najwięcej nominacji,  w finale znalazły się następujące prace:

- Katarzyny Bielas - Rozmowa z Wojciechem Waglewskim, Duży Format- Andrzeja Brzezieckiego i Krzysztofa Burnetko - Rozmowa z Ewą Woydyłło       i Wojciechem O., Tygodnik Powszechny- Piotra Najsztuba - Wywiad z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, Przekrój- Katarzyny Surmiak - Domańskiej pt: Ultrafiolet , Wysokie Obcasy- Liliany Śnieg Czaplewskiej - Rozmowa z Kazimierą Szczuką, VIVA- Dariusza Zaborka - Rozmowy z ks. Prof. Michałem Czajkowskim oraz Michaliną Wisłocką, Duży Format- Jacka Żakowskiego - Rozmowa z prof. Leszkiem Kołakowskim, Polityka.

masz
Autor artykułu:
masz
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"