Nowa "Gazeta Prawna"

Zmiany merytoryczne i edytorskie w "Gazecie Prawnej"

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Od 6 września w "Gazecie Prawnej" (Grupa Wydawnicza INFOR) zajdą istotne zmiany merytoryczne i edytorskie. Wzmocniona i rozszerzona zostanie część gospodarcza. Na łamach pojawi się również strona z informacjami społeczno - politycznymi.

- Zmiany mają na celu wzmocnienie pozycji lidera, jaką Gazeta Prawna zajmuje w  segmencie dzienników biznesowych oraz zwiększenie i tak rosnącego udziału menedżerów i kadry zarządzającej wśród czytelników. W związku ze zmianami redakcja wzmocniona została kilkoma nowymi dziennikarzami - informuje Infor.

Najistotniejsze nowości przedstawiamy poniżej:

GospodarkaDrukowana na białym papierze część gospodarcza zostanie rozszerzona  o 4 strony. Nowością będą także codzienne notowania giełdowe. W ramach części gospodarczej rozwijana będzie tematyka prawa gospodarczego, na białe strony trafi także rozbudowane zestawienie wskaźników i stawek. Ważnym elementem działu będą także informacje dotyczące marketingu i zarządzania.

WydarzeniaPo raz pierwszy na łamy Gazety Prawnej wprowadzona będzie tematyka społeczno - polityczna. W części żółtej na 4 stronie pojawi się dział Wydarzenia. Decyzja o wprowadzeniu rubryki wsparta jest dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się bieżące informacje na stronie internetowej www.gazetaprawna.pl.

Zmiany merytoryczne i edytorskie w stałych dodatkachZmiany obejmą także cotygodniowe stałe dodatki. Najsilniej będzie to zauważalne w przypadku dotychczasowego dodatku "Doradca Firmy", którego tytuł zmieni się na "Firma i Klient". Pojawi się w nim więcej artykułów z zakresu obrotu gospodarczego, prawa cywilnego i prawa spółek. Nowe cykle i rubryki (np. jak osiągnąłem sukces czy jak otworzyć nowy biznes) mają pomóc w założeniu i prowadzeniu firmy. Zmodyfikowany zostanie także dodatek "Urząd i Obywatel". Więcej, bo ok. 40 procent artykułów, poświęconych będzie tematyce obywatelskiej i poradom z zakresu kontaktów z urzędami osób prywatnych i firm.

Inne zmiany merytoryczne mają służyć zwiększeniu praktycznej przydatności materiałów, podpowiadaniu gotowych i łatwych w zastosowaniu rozwiązań. Wzmacniana będzie też tematyka poradnicza.

W zakresie zmian edytorskich:- Zmieni się forma spisu treści na pierwszej stronie. - Cztery dodatkowe strony gospodarcze - Odświeżone też zostaną winiety dodatków. - Wydawca wprowadza także nowe formy graficzne komentarzy i modułów poradniczych.

Wraz ze zmianami w dzienniku zmodyfikowana zostanie także strona internetowa www.gazetaprawna.pl, która w rankingu serwisów biznesowych zajmuje drugie po Money.pl miejsce pod względem ilości unikalnych użytkowników (raport Gemius Audience, czerwiec 2004 r.; badanie Prawdziwy Profil). Rozbudowane zostaną serwisy gospodarczy i giełdowy, więcej informacji finansowych przekazywanych będzie w czasie rzeczywistym. Swoje strony główne w ramach witryny otrzymają cotygodniowe dodatki Gazety Prawnej.

Nowościom towarzyszy akcja promocyjna w telewizji (TVN24 i TV4), radiu (Jedynka, Trójka, ZET, RMF FM, PiN, TOK FM) i prasie (m.in. Newsweek, Wprost, Polityka, Profit, Bussinesman Magazine).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online