Będą nowe stacje radiowe w czterech dużych miastach

W środę 21 grudnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła listę kolejnych częstotliwości radiowych przeznaczonych do postępowań koncesyjnych. Znalazły się na niej cztery dawne miasta wojewódzkie.

ram
ram
Udostępnij artykuł:

Tuż przed końcem roku KRRiT ogłosiła listę miast, w których wkrótce pojawią się nowe stacje radiowe. - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przeznaczeniu czterech częstotliwości dla potrzeb przeprowadzenia postępowań w sprawie udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych - poinformowała nas Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

Na tej liście znalazły się Bydgoszcz z częstotliwością 99,5 MHz, Białystok - 94,8 MHz, Suwałki - 89,4 MHz oraz Elbląg - 106,4 MHz. W każdym z nich chodzi o rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym, zawierającym tematykę lokalną dotyczącą wskazanego w ogłoszeniu miasta oraz jego okolic.

Nowy skład KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wrześniu rozpisała aż dziewięć konkursów radiowych. Poza Słupskiem, Lęborkiem, Redą, Skierniewicami i Łowiczem nadawcy mogli powalczyć o częstotliwości radiowe w Chojnicach, Goleniowie, Dębicy i Gródku. Zainteresowanych nadawaniem w tych miejscowościach ujawniliśmy miesiąc temu. Na razie nie są jeszcze znane rozstrzygnięcia dotyczące tych konkursów.

Od ponad dwóch miesięcy KRRiT obraduje w nowym składzie. Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się 10 października, Maciej Świrski został wybrany na przewodniczącego, a Agnieszka Glapiak na wiceprzewodniczącą. Oboje zostali wybrani do KRRiT przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że w Radzie zasiadać będzie także była szefowa "Wiadomości" TVP1 Marzena Paczuska i dr hab. Hanna Karp, medioznawca z toruńskiej uczelni związanej z Tadeuszem Rydzykiem. Opozycyjny Senat wybrał prof. Tadeusza Kowalskiego, medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+