Nowy Tygodnik Powszechny z dodatkami

Dwa nowe dodatki w Tygodniku Powszechnym

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Razem z nowym, 27 numerem Tygodnika Powszechnego ukazały się dwa dodatki specjalne: dodatek specjalny, na 93 urodziny Czesława Miłosza oraz nowy dodatek dla młodych - Tygodnik Jr, czyli "Tygodnik Junior".

"30 czerwca Czesław Miłosz obchodzi 93 urodziny. Choć rocznica to nieokrągła, każda sposobność jest dobra, by cieszyć się obecnością poety wśród nas" - pisze redakcja. Tym razem życzenia jubilatowi składają koledzy-poeci różnych pokoleń. Składają na rozmaity sposób: esejem, wierszem, krótką wypowiedzią, osobistym wyznaniem, szczegółową relacją ze swej "przygody z Miłoszem"... wśród nich są takie osoby jak: Julia Hartwig, Adam Zagajewski, Paweł Marcinkiewicz, Stanisław Barańczak, Dariusz Sośnicki, Tomasz Różycki.

"Tygodnik Jr" to pierwszy z cyklu dodatków dla młodego pokolenia - będą ukazywać się w Tygodniku raz na kwartał. Jest nietypowo wydany - na czterech ostatnich stronach Tygodnika, w mniejszym formacie. TP prenumeruje wielu studentów i licealistów, coraz częściej sięgają po niego młodzi ludzie. Pierwszy numer poświęcony jest edukacji, szukaniu pracy i budowaniu własnego życiorysu, zwłaszcza po wejściu do Unii Europejskiej:

  "Nie będziemy pasjonować się jednak nowinkami z życia erotycznego Britney Spears ani doradzać, jak schudnąć w czasie wakacji. Nie chcemy rezygnować z tygodnikowej specyfiki. "Tygodnik Jr" jest adresowany do ludzi ciekawych świata, pragnących studiować na dobrych europejskich uczelniach i poszerzających swoje intelektualne horyzonty. Dodatek jest kierowany do tych ludzi, którzy kończąc studia, chcą zakładać własne firmy, pracować na własny rachunek, a nie liczyć na cudowne zrządzenie losu, znajomości rodziców czy państwo" -jak pisze we wstępie dwóch młodych redaktorów Tygodnika - Andrzej Brzeziecki i Jarosław MakowskiW nowym "Tygodniku Jr" znajdują się m.in.: - portret młodego pokolenia na podstawie opinii socjologów, "Szkoła przetrwania", czyli jak wyjechać na stypendium i nie zwariować, Dariusz Pachla, jeden z szefów marki "Reserved" podpowiada, jak zrobić pieniądze nie mając grosza przy duszy, ponadto "okiem zgreda" na sprawiedliwość na boisku patrzą Maksymilian i Bartłomiej Dobroczyńscy. W dodatku także konkurs dla czytelników, w którym nagrodą jest bilet do Brukseli.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne