Orange uruchamia pierwsze nadajniki LTE

Sieć Orange poinformowała o uruchomieniu pierwszych nadajników działających w technologii LTE. Tym samym operator dołączył do Play i Plusa, które już oferują łączność w tym standardzie.

tp
tp
Udostępnij artykuł:

Pierwsze nadajniki LTE stanęły w centrum Warszawy. Orange planuje w ciągu najbliższych miesięcy udostępnić tę technologię mieszkańcom Pomorza, Śląska i w Wielkopolsce. Łącznie powstanie 900 stacji BTS, które działają na częstotliwości 1800 MHz.

Jak podaje operator, jest to rezultatem podpisania aneksu do umowy o współpracy z T-Mobile dotyczącego wzajemnego wykorzystania zasobów sieciowych. Oba telekomy mają wspólnie zwiększyć zasięg sieci 4G w Polsce. Ponadto Orange Polska będzie korzystać z częstotliwości 4G należących do T-Mobile za wynagrodzeniem płatnym przez 14 lat i 6 miesięcy. W przyszłości współpraca może także zostać rozszerzona na inne pasma częstotliwości. Jest to pilotażowe wdrożenie LTE do oferty Orange. Oficjalny start usługi zaplanowano na przyszły rok.

Z LTE w Orange mogą skorzystać posiadacze ofert: Orange Free, Orange Free na Kartę, Orange Free Net i Business Everywhere. Dostęp do usługi jest bezpłatny i wymaga jedynie kompatybilnego urządzenia. W przypadku ofert na kartę niezbędne będzie dodatkowo zakupienie jednego ze specjalnych starterów LTE, które właśnie są wprowadzane do sprzedaży.

Kilka dni temu wprowadzenie internetu w technologii LTE do swojej oferty zapowiedział Play (przeczytaj o tym więcej). Usługa ma zostać uruchomiona oficjalnie 11 listopada, a użytkownicy ofert Formuła 4.0 Unlimited i Formuła Europa Unlimited otrzymają do nich darmowy dostęp do końca 2014 roku. Wcześniej jedynym operatorem w Polsce, który oferował LTE, był Plus. Od kilku tygodni sieć promuje go, jako szybszy od Neostrady (zobacz więcej).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?

Prowadząca "Love Is Blind: Polska" w nowym show TVN

Prowadząca "Love Is Blind: Polska" w nowym show TVN