Orzeźwiające kawy na lato

Mrożone kawy na bazie aromatów Variations od Nespresso to znakomity sposób na upalne dni

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Warszawa, lipiec 2013 r. – Grzejące w twarz słońce, wysokie temperatury i wakacyjna atmosfera – jednym słowem lato w pełni! W upalne dni każdy z nas szuka skutecznego sposobu na orzeźwienie i relaks. Jednym z nich jest chwila wytchnienia na tarasie ze smakowitą, mrożoną kawą.

W okresie wakacji warto pobawić się ulubionymi smakami, mieszając różne składniki: sezonowe owoce, lody czy słodkie syropy. Brak pomysłów? W czerwcu firma Nespresso wprowadziła na stałe do swojego asortymentu trzy wcześniej limitowane Variations: wanilię (Vanilio), ciemną czekoladę (Ciocattino) i karmel (Caramelito). Podsuwamy kilka inspiracji, na podstawie których można przygotować kawę w wersji na zimno!

MROŻONE CAPPUCCINO PAVLOVA VANILIO

Składniki:

• 1 kapsułka kawy Vanilio Grand Cru

• 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

• 2 białka

• 15 g białego cukru

• kostki lodu

• marakuja (do ozdoby)

Przygotowanie:

Przygotować kawę i przelać do shakera. Dodać kilka kostek lodu oraz ekstrakt waniliowy, następnie wymieszać. Przygotować bezę: ucierać białka jajek z cukrem do uzyskania sztywnej masy. Przelać zawartość shakera do filiżanki oraz przykryć bezą. Całość ozdobić kawałkami marakui.

KAWA CHOCO GRANITA

Składniki na 6 porcji:

• 15 kapsułek kawy Ciocattino Grand Cru (w celu przygotowania600 ml kawy espresso)

• 60 g białego cukru

Przygotowanie:

Przygotować kawę, następnie rozpuścić w niej cukier, stale mieszając. Odstawić do ostudzenia. Całość przelać do naczynia, które można wstawić do zamrażarki. Wstawić do zamrażarki na 3 godziny. Następnie widelcem skruszyć lód, który przybrał postać drobnych kryształków. Ponownie umieścić w zamrażarce, powtarzając poprzedni krok co 15 minut przez godzinę, aż całość kawy przybierze postać kruszonego lodu. Umieścić w lodowce na 20 minut, aby kryształki lodu nieco rozmiękły. Ponownie wymieszać Granitę widelcem. Podawać w małych schłodzonych szklankach.

MROŻONA KAWA CARAMELA

Składniki:

• 2 kapsułki kawy Caramelito Grand Cru

• 2 gałki lodów o smaku karmelowym

• słony syrop karmelowy

• 100 ml mleka waniliowego

• kruszony lód

Przygotowanie:

Przygotować dwie kawy Caramelito Grand Cru, następnie przelać do shakera. Dodać dwie gałki lodów, wymieszać. Po wymieszaniu całość powinna mieć konsystencję koktajlu smoothie. Przelać do szklanki, następnie dodać 3 łyżki stołowe kruszonego lodu. Przygotować piankę mleczną przy użyciu dyszy z parą lub spieniacza Aeroccino, następnie powoli przelać do szklanki. Krawędź szklanki ozdobić syropem karmelowym.

Więcej smakowitych przepisów można znaleźć na stronie:

***

Informacja o Nestlé Nespresso S.A.

Nestlé Nespresso S.A. jest pionierem i liderem rynku najwyższej jakości porcjowanej kawy premium. Spółka Nespresso z siedzibą w Lozannie, Szwajcaria, obecna jest w ponad 60 krajach i zatrudnia  ponad 8000 pracowników. W 2012 roku spółka zarządzała globalną siecią sprzedaży detalicznej liczącą ponad 300 butików. Więcej informacji pod adresem: www.nespresso.com/mediacenter.

* * *

Kontakt dla prasy:

Olga Talarska, Weber Shandwick tel: + 48 22 210 12 96, e-mail: otalarska@webershandwick.com

* * * Dodatkowe informacje dostępne są: W butiku Nespresso - Warszawa, ul. Nowy Świat 47 godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 10.00-19.00, sobota 10.00-17.00,

pod numerem bezpłatnej całodobowej Infolinii 800 51 52 53,

na stronie www: www.nespresso.com/pl

na oficjalnym profilu marki w seriwise Facebook: www.facebook.com/Nespresso

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Odejście z nadzoru Answear.com

Odejście z nadzoru Answear.com

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"