Pieniądze mogą pokonać raka w kampanii fundacji Alivia (wideo)

Startuje kampania społeczna zachęcająca do wsparcia fundacji Alivia pomagającą młodym osobom chorym na raka. Akcję przygotowały i realizują firmy DDB Warszawa, OMD, Equinox, Initiative, Platige Image i Rc2.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Głównym elementem kampanii fundacji Alivia jest animowany spot, w którym z rakiem czyhającym nad łóżkiem chorego tytaniczną, finalnie zwycięską walkę toczy świnka-skarbonka. Taki przekaz ma przełamać schematy w mówieniu i myśleniu o leczeniu raka - poprzez odejście od wzniosłego tonu oraz przedstawienie wprost brutalnej rzeczywistości i konkretnych aspektów walki z chorobą. Spot ma przy tym podkreślać prosty mechanizm: wsparcie finansowe fundacji Alivia zwiększa szanse jej podopiecznych na pokonanie raka.

- W kampanii chcemy powiedzieć, że walka z rakiem nie jest łatwa, ale można ją wygrać! Rzeczywistość jest brutalna i taka też jest nasza kampania, ale jej przekaz jest bardzo pozytywny: zagrzewa do walki i daje nadzieję na zwycięstwo! Nie chcemy słodzić, wzbudzać litości czy wyciskać łez. Chcemy zachęcić do działania - mówi Aleksandra Jurkiewicz, strategy director agencji DDB Warszawa. - Pieniądze są naszym najważniejszym orężem, ponieważ NFZ nie finansuje części najnowszych lub eksperymentalnych metod leczenia - dlatego wielu chorych nie może z nich skorzystać. Leczenie jednej osoby czasem oznacza jednorazowy wydatek kilkuset tysięcy złotych, a czasem trwa latami i może kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie. Kwoty te przekraczają możliwości finansowe praktycznie każdego z nas. Dlatego właśnie potrzebne jest dodatkowe wsparcie finansowe i to naprawdę wielu ludzi - przyznaje mówi Agata Polińska z fundacji Alivia.

Akcja będzie prowadzona w telewizji (głównie w kanałach tematycznych), internecie (WP.pl, Interia.pl, o2.pl), prasie (m.in. „Rzeczpospolita”, „Polityka”, „Forum”, „Super Express”, „Dziennik Gazeta Prawna”), na outdoorze (citylighty AMS), a w drugiej połowie kwietnia także w kinach i na ekranach LED. Działania są zaplanowane do końca kwietnia.

Koncepcję strategiczną i kreatywną kampanii przygotowała agencja DDB Warszawa. Produkcją spotu - wyreżyserowanego przez Damiana Nenowa, a udźwiękowionego przez Kubę Pietrzaka - zajęło się studio Platige Image. Planowaniem i pozyskaniem mediów zajmują się domy mediowe OMD, Equinox i Initiative, a działania public relations prowadzi agencja Rc2 - Raczkiewicz Chenczke Consultants.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów