Piotr Dziemiańczuk przez wiele lat był związany z TVP Szczecin. Był reporterem, prowadzącym i wydawcą programu informacyjnego „Kronika” oraz wydawcą programu „Co niesie dzień”. Ostatnio pracował jako kierownik informacji.
W 2017 roku Dziemiańczuk był wicedyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacji w TVP, a szefem TAI był Piotr Lichota. Odpowiadał on wówczas przede wszystkim za programy i pasma informacyjne TVP Info, m.in. zarządzał zespołem wydawców (szefem publicystyki kanału był Dawid Wildstein). Z kolei od stycznia do sierpnia 2016 roku był wydawcą „Panoramy” TVP2.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/tvp-dostanie-ponad-44-mln-zl-dofinansowania-na-tv-bielsat-tvp-info-i-tvp-wilno,7171110687590529a ##
Poprzedni szef oddziału Piotr Lichota rozpoczął pracę w instytucie badawczym NASK.












