Platige Image nagrodzone za klip dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (wideo)

Platige Image otrzymało nagrodę Animago w kategorii Best Visualisation za „Ambition” - krótkometrażowy film promujący misję Rosetta Europejskiej Agencji Kosmicznej.

bg
bg
Udostępnij artykuł:

Za reżyserię filmu odpowiedzialny był Tomek Bagiński, natomiast pieczę nad efektami specjalnymi sprawował Jakub Knapik , VFX supervisor.

Jest to trzecia nagroda Animago Award dla Platige Image. W poprzednich latach studio nagradzane było za film krótkometrażowy Kinematograf (Best Short Film, 2009 r.) i projekt Animowana Historia Polski (Best Visualisation 2010 r.).

W tym roku Platige Image było także nominowane za trailer Total War: Warhammer w kategorii Best Trailer/Opener.

Nagrody Animago Awards przyznano 15 października br. w parku filmowym Filmpark Babelsberg w Poczdamie. Do konkursu nadesłano tysiąc zgłoszeń. Spośród nich wytypowano 45 nominowanych i uhonorowano 9 zwycięzców.

Nagrodę w kategorii Best Postproduction otrzymała firma PostPanic z Holandii za „Sunday-Visual Effects”, w kategorii Best Short Film nagrodzono „None of that” Ringling College of Art and Design ze Stanów Zjednoczonych. Tytuł „Best Character” otrzymało Media Design School z Nowej Zelandii za „Escargore”, zaś nagrodę w kategorii „Best Advertising Production” -  Glass Work z Wielkiej Brytanii za „Lycra moves you”. Digic Pictures z Węgier uhonorowano za „The witcher 3: wild hunt launch cinematic” w kategorii Best Trailer/Opener, natomiast Ecole Georges Melies z Francji – za „Les liens de sang” w kategorii Best Young Production.

Nagrodę w kategorii „Best Still- Readers Prize Digital Production”  otrzymał Manuel Peter z Niemiec za „One the tramp”. Mathieu Auvray z Blender Institute w Holandii otrzymał nagrodę  Jury za „Cosmos Laundromat”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"