Powiedz sam - "Maoam"

Kampania reklamowa gum rozpuszczalnych "Maoam"

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

W celu zwiększania świadomość marki i aby wzmocnić wizerunek gum rozpuszczalnych "Maoam" jako produktu wysokiej jakości i niezapomnianych walorach smakowych Haribo, właściciel produktu, rozpoczyna intensywną kampanię reklamową.

Telewizyjna kampania reklamowa rozpoczęła się 15 września 2004 roku i jest obecna w 8 stacjach telewizyjnych. Są to TVP, TVN, TVN Siedem, Polsat, Tele5, Mini Max, Cartoon Network i Fox Kids.

W reklamie zawarte zostało przesłanie: Rozpuszczalne gumy owocowe "Maoam" są tak smaczne, że nie można ich jeść w samotności. Każdy kto spróbuje gumy "Maoam" czuje potrzebę podzielenia się nimi z innymi. "Maoam" sprawia,  że świat wokoło staje się kolorowy, dynamiczny i pełen uśmiechniętych owoców. Uwolnione podczas jedzenia owoce wyłapywane są przez zielone ludziki MAOAM i z powrotem wciągane do opakowań. W 30-sekundowym filmie reklamowym pokazano produkty MAOAM: kostki, kolorowe kamyczki Kracher oraz paski Stripes. Nazwa  MAOAM to wymyślone słowo, które można czytać w obydwie strony. Niestety jest dość trudna do wymówienia i zapamiętania dla polskiego konsumenta. Dlatego głównym zadaniem dla twórców filmu reklamowego było nauczenie w jaki sposób wymawiać i jak zapamiętać nazwę MAOAM przy pomocy prostych skojarzeń: "Ma" jak mama, "O!" i "am" jak coś smacznego.

Kreacja filmu MAOAM nawiązuje do wizerunkiu firmy Haribo. W filmie dodatkowo podkreślono powiązanie marek MAOAM i HARIBO, poprzez cytat "MAOAM - od HARIBO".

MAOAM to jedna z marek niemieckiego producenta słodyczy HARIBO. Znane na całym świecie gumy rozpuszczalne MAOAM cieszą się popularnością od chwili powstania, czyli od początku XX wieku.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"