Producenci serialu "The Morning Show" w Apple TV+ pozywają ubezpieczyciela na kwotę 44 mln dolarów

Do sądu w Kaliforni wpłynął pozew złożony przez producentów serialu "The Morning Show". Przedmiotem sporu jest odmowa wypłacenia ubezpieczenia przez firmę Chubb National Insurance na pokrycie strat spowodowanych pandemią COVID-19.

pd
pd
Udostępnij artykuł:

Pozew przeciwko Chubb National Insurance złożyło studio Always Smiling Productions. Według poszkodowanych firma ubezpieczeniowa nie chciała wypłacić odszkodowania producentom "The Morning Show" za straty spowodowane opóźnieniem startu zdjęć do drugiego sezonu. Opóźnienie w zdjęciach wynikło z powodu pandemii COVID-19, która wstrzymała produkcję filmową na całym świecie. Według Chubb National Insurance straty wynikające z sytuacji pandemicznej nie spowodowały fizycznej straty ani szkody dla produkcji.

Firma Chubb wiedziała już od ponad dekady o znacznym ryzyku swoich strat związanych z różnymi wirusami i pandemiami. Od 2006 roku umieszczała więc w umowach stosowny wyjątek odnoszący się do strat spowodowanych wirusami i bakteriami. Jednak sprzedając nam polisę, nie załączyła tego wyjątku. Nie zrobiła nic, by ograniczyć swoje zobowiązania związane z tego typu stratami. Nie ostrzegła też naszej firmy, że choć umowa nie zawiera wykluczenia na wypadek wirusa bądź pandemii, będzie interpretować swoją polisę tak, jak gdyby było ono w niej zawarte - można przeczytać w treści pozwu.

Od początku pandemii w marcu 2020 do amerykańskich sądów wpłynęło ok 2 tysiące podobnych wniosków. Zdecydowana większość z nich, bo aż 93 proc. została odrzucona przez sąd.

Serial "The Morning Show" można oglądać w Apple TV+. Opowiada on ludziach pracujących przy tworzeniu programów śniadaniowych w telewizji. W rolach głównych występują m.in. Jennifer Aniston, Steve Carell i Reese Witherspoon. Premiera drugiego sezonu zaplanowana jest na 17 września 2021 w Apple TV+.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

STS przeniósł "Rozmowy. Bardziej" z Kanału Zero do Onetu

STS przeniósł "Rozmowy. Bardziej" z Kanału Zero do Onetu

Nowy program wydawcy Gońca. Liderzy "bez garnituru"

Nowy program wydawcy Gońca. Liderzy "bez garnituru"

Kod przy kodzie, Kłeczek z wykresem i dżentelmeńską umową. Tak Republika apeluje o wpłaty

Kod przy kodzie, Kłeczek z wykresem i dżentelmeńską umową. Tak Republika apeluje o wpłaty

Katarzyna Kasia z matką o filozofii. Nowy cykl w Trójce

Katarzyna Kasia z matką o filozofii. Nowy cykl w Trójce

Agnella – Dywany Utkane Z Natury
Materiał reklamowy

Agnella – Dywany Utkane Z Natury

Shein z kolejną grzywną. Minister zarzuca mu "nielojalną konkurencję"

Shein z kolejną grzywną. Minister zarzuca mu "nielojalną konkurencję"