Stacja Polskiego Rada dalej w likwidacji. Oddalono skargi

Publiczne Radio Dla Ciebie nadal będzie mieć wpisany w KRS stan likwidacji. Warszawski Sąd Rejonowy oddali skargi na postanowienie referendarza sądowego w tej sprawie.

masz / pap
masz / pap
Udostępnij artykuł:
Stacja Polskiego Rada dalej w likwidacji. Oddalono skargi

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało we wtorek na portalu X, że „warszawski sąd rejestrowy, w zawodowym składzie sędziowskim, utrzymał wpis do rejestru przedsiębiorców KRS likwidacji spółki prowadzącej ‘Radio Dla Ciebie’”.

Wszystkie rozgłośnie regionalne Polskiego Radia zostały postawione w stan likwidacji 29 grudnia przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W przypadku Radia dla Ciebie referendarz sądowy 12 stycznia zdecydował o wpisaniu stanu likwidacji do KRS.

Prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz i Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowały skargi na to postanowienie. Szef rozgłośni uzasadnił, że wniosek o wpis do KRS został złożony przez nieuprawniony podmiot, dlatego powinien zostać zwrócony.

- Każda ingerencja rządowa w system mediów publicznych stanowi naruszenie zasad demokratycznego państwa prawa. Podkreślić nadto należy, że na mediach publicznych spoczywa szereg obowiązków związanych z upowszechnianiem polskiej kultury oraz obiektywnym przedstawieniem rzeczywistości społecznej - podkreślił Deszkiewicz.

Deszkiewicz został prezesem Radia dla Ciebie prezesem w lutym 2016 roku. 30 grudnia w oświadczeniu ocenił decyzję ministra kultury o postawieniu firmy w stan likwidacji jako bezprawną. Powołał się m.in. na opinię konstytucjonalisty prof. Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego oraz słowa ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, że w przypadku zmian w mediach publicznych „szukamy jakiejś podstawy prawnej, żeby to zrobić”.

- Przyjmując funkcję Prezesa Zarządu Spółki będącej częścią publicznej radiofonii, zobowiązałem się do dbania o jej interes i chronienia przed wrogimi działaniami. Spółka jest w dobrej kondycji finansowej, zespół jest profesjonalny i nie dopuszczę do zniweczenia ośmiu lat budowania wartościowej rozgłośni, której głównym i konsekwentnie realizowanym zadaniem było i jest realizowanie misji - wyliczył Deszkiewicz.

- Oświadczam, że w razie próby siłowego przejęcia kontroli nad Spółką będę – tak długo jak to możliwe – stał na straży jej suwerenności i bezpieczeństwa pracowników, w tym wartościowych i oddanych Polsce dziennikarzy - zapowiedział.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Brzoska kpi z tłumaczeń zagranicznego konkurenta. "Zacznijcie płacić podatki"

Brzoska kpi z tłumaczeń zagranicznego konkurenta. "Zacznijcie płacić podatki"

TVN odsłania karty. To oni poprowadzą program "Taskmaster"

TVN odsłania karty. To oni poprowadzą program "Taskmaster"

Chiński robot pobił ludzki rekord świata. Wygrał półmaraton

Chiński robot pobił ludzki rekord świata. Wygrał półmaraton

Polskie Radio nadaje od 100 lat. Historia od przedwojnia, słynne audycje i twórcy

Polskie Radio nadaje od 100 lat. Historia od przedwojnia, słynne audycje i twórcy

Czego słuchają Polacy? Radio przed muzyką z aplikacji, a smartfon dogania radioobiornik

Czego słuchają Polacy? Radio przed muzyką z aplikacji, a smartfon dogania radioobiornik

AI zaczyna mówić jak człowiek. Google wprowadza syntezator mowy

AI zaczyna mówić jak człowiek. Google wprowadza syntezator mowy