31,2 proc. udziału RMF FM w II kwartale, Eska i SuperNova najbardziej w dół

W drugim kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Zyskały także Polskie Radio 24 i Radio ZET, a na czele spadków znalazły się Eska i SuperNova - raport Wirtualnemedia.pl.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od kwietnia do czerwca 2022 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 31,2 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 2 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 13,3 proc. (udział tej stacji względem drugiego kwartału 2021 roku wzrósł o 0,7 pkt. proc.).

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,2 proc. (w dół o 1,1 pkt. proc. - największy spadek w zestawieniu).

Jedynka wyprzedziła Audytorium 17

Tuż za podium znalazła się Jedynka, która awansowała z piątej lokaty. Udział stacji wzrósł o 0,3 pkt. proc. do 4,8 proc. Na piątą lokatę spadło Audytorium 17, którego udział w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej zmniejszył się o 0,5 pkt. proc. do 4,2 proc.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/sluchalnosc-radia-o-poranku-marzec-maj-2022-rmf-fm-supernova,7169838479947905a ##

Dużym wzrostem pochwalić się mogło Polskie Radio 24, którego wynik zwiększył się o 0,8 pkt. proc. do 1,4 proc. udziału.

Z kolei duży spadek w zestawieniu odnotowało także Radio SuperNova, które nadaje od 5 maja ub.r. zastępując Radio Wawa. Średni udział Radia SuperNova w analizowanej fali wyniósł 0,6 proc. Względem Radia Wawy nadawanego w analogicznym okresie rok wcześniej (i pierwszych tygodni Radia SuperNova) strata wyniosła 0,7 pkt. proc.

grafika

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów