Ruszyła europejska wersja Politico, skupi się na ośrodkach władzy w Brukseli

Amerykański serwis Politico wystartował z platformą Politico Europe, która ma relacjonować wydarzenia z różnych dziedzin na obszarze Europy. - Myślałem o tym projekcie trochę jak o ciąży. Mam nadzieję, że urodziliśmy zdrowe dziecko, które szybko będzie dojrzewać - mówi Matthew Kaminski, redaktor naczelny Politico Europe.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Pomysł na powołanie do życia Politico Europe powstał w ub. r., gdy rozmowy w tej sprawie podjęli przedstawiciele wydawnictwa Axel Springer oraz amerykańskiej centrali Politico.

Zgodnie z zapowiedziami Matthew Kaminskiego, redaktora naczelnego Politico Europe przedstawionymi w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl nowy serwis ma zajmować się przede wszystkim europejską sceną polityczną ze szczególnym naciskiem na ośrodki władzy Unii Europejskiej działające w Brukseli (przeczytaj wywiad).

Na głównej stronie Politico Europe użytkownicy znajdą najnowsze informacje, a także pogłębione analizy i komentarze dziennikarzy na temat bieżących wydarzeń oraz interesujących zjawisk pojawiających się w różnych dziedzinach życia. Oddzielną część stanowią teksty poświęcone regulacjom wprowadzanym na obszarze UE i związanymi z tym konsekwencjami.

Wraz ze startem nowego serwisu na rynku ma się także ukazać tygodnik będący uzupełnieniem treści pojawiających się na platformie Politico Europe. Tytuł ma być rozpowszechniany za darmo w największych stolicach europejskich w nakładzie 30 tys. egzemplarzy. Redakcja nie wyklucza, że w przyszłości tygodnik będzie dystrybuowany także w Polsce, a w serwisie pojawią się polskie akcenty, między innymi w postaci polskojęzycznych podcastów (więcej na ten temat).

Codzienne wydanie Politico Europe przygotowuje ponad 30 dziennikarzy i publicystów. - Pracowaliśmy nad tym projektem przez długie miesiące - podkreśla w tekście powitalnym na łamach serwisu Kaminski. - Myślałem o nim trochę jak o ciąży, i z pewnością nie uniknęliśmy nerwowych momentów. Mam nadzieję, że urodziliśmy zdrowe dziecko, które szybko będzie dojrzewać.

grafika

Politico to amerykańska organizacja dziennikarska założona w 2007 r. Obecnie oprócz wersji europejskiej wydaje w USA internetowy serwis Politico.com, który odwiedza ok. 8 mln użytkowników miesięcznie. Publikuje także dziennik ukazujący się w nakładzie ok. 35 tys. egzemplarzy w Waszyngtonie.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu