Miniserial „Kres niewinności” opowiada o trudnej miłość dwojga młodych ludzi - Janka (w tej roli Ignacy Liss) i Marty (Vanessa Aleksander) na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się wiosną 1968 roku w Polsce. W filmie gomułkowska propaganda i aparat opresji zderza się z oporem społecznym. Studenci wychodzą na ulice.
Wydarzenia obejmują okres od protestu w związku z zakazem wystawiania „Dziadów” (30 stycznia 1968 roku) a skończywszy na przemówieniu Władysława Gomułki z 19 marca 1968, które w dużym stopniu przesądziło o represjach i masowej emigracji obywateli pochodzenia żydowskiego.
Edyta Olszówka i Radosław Krzyżowski w obsadzie
Obok występujących w głównych rolach Vanessy Aleksander i Ignacego Lissa w produkcji „Kres niewinności” pojawią się m.in. Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jack Król, Marcin Sztabiński i Mikołaj Kubacki.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/serial-matylda-serial-tvp-obsada-premiera-zwiastun,7169666275846273a ##
Zdjęcia realizowane były w 2021 roku, głównie w Warszawie i okolicach. Produkcję wyreżyserował Krzysztof Lang, a scenariusz napisał Andrzej Gołda.
Emisja od 7 maja w TVP1
Premierowe odcinki „Kresu niewinności” w telewizyjnej Jedynce będzie można oglądać w niedziele o godz. 20.20, począwszy od 7 maja 2023 roku. Produkcja w swoim paśmie zastąpi serial „Polowanie na ćmy”, którego finałowy odcinek ma zostać pokazany 30 kwietnia.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/serial-dom-pod-dwoma-orlami-tvp1-koniec,7169674627680385a ##
Miniserial będzie się składać z czterech godzinnych odcinków. Produkcja będzie rozszerzeniem filmu „Marzec’68”, który trafił do kin w piątek, 25 maca 2022 roku.












