Startuje Radio Bajka, na początek Warszawa i Kraków

27 czerwca o godzinie 5:00 wystartuje Radio Bajka, skierowane do dzieci oraz rodziców. Stacja będzie nadawała całą dobę na częstotliwościach 87,8 MHz w Warszawie i 95,2 MHz w Krakowie.

ks
ks
Udostępnij artykuł:

Radio Bajka to projekt radiowy skierowany do dzieci w wieku 2-7 lat oraz rodziców/opiekunów najmłodszych. Nadawca stawia sobie za cel „wsparcie procesu kształtowania młodego pokolenia”. Projekt Radia Bajka narodził się cztery lata temu, początkowo stacja nadawał w internecie, w sierpniu 2010 roku otrzymała od KRRiT koncesję.

Radio Bajka będzie miało stałe pasmo na żywo w godzinach  9:00 -13:00 i 15:00 -19:00. W jego ramach znajdą się pozycje takie jak:  "Pani Bajka" (babcia czyta bajki i opowiadania dla najmłodszych), "Bajki" (cykl bajek czytanych przez aktorów i lektorów), "Bajkowe Przedszkole" (rytmika i gimnastyka dla dzieci), "Mówmy Pięknie" (zajęcia dla najmłodszych z logopedą).

W godzinach 13:00 -15:00 na antenie ma królować muzyka klasyczna, wyselekcjonowana dla dzieci (sprzyjająca popołudniowej drzemce,) a między 19:00 a 22:00 na antenie Radia Bajka pojawią się głównie kołysanki. Między 22:00 -24:00 "Radio Bajka dla Rodziców" (otwarta dyskusja dorosłych słuchaczy z zaproszonymi do studia gośćmi - specjalistami i ekspertami z wielu dziedzin).

We wrześniu Radio Bajka ma ruszyć z pełną ramówką i ogólnopolską kampanią promocyjną. Jak informuje nadawca „strategia promocji przewiduje kampanię reklamową w tv, internecie, prasie oraz outdoor i działania niestandardowe w Warszawie i Krakowie”.

Właścicielem Radia Bajka jest fundacja na rzecz rozwoju dzieci „Bajka”. Twórcą koncepcji programowej rozgłośni jest dziennikarz Kuba Wątły, a za stronę techniczną radia i jego obecność w internecie odpowiada Piotr Bronowicz, dziennikarz muzyczny, pomysłodawca i współtwórca pierwszego polskiego portalu społecznościowego grono.net.

ks
Autor artykułu:
ks
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów