Sukces Polskiego Radia

Tłumy zwiedzających podczas Dnia Otwartego Polskiego Radia

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Ponad 5 tysięcy osób odwiedziło w niedzielę 26 września 2004 r. Polskie Radio w Warszawie w budynkach w al. Niepodległości i przy ul. Myśliwieckiej. Goście mogli zwiedzić radiowe studia, zgłębić tajniki pracy dziennikarskiej, porozmawiać ze swoimi ulubionymi prezenterami. Dzień Otwarty PR odbył się po raz piąty.

Od godziny 9 przed gmachem Polskiego Radia ustawiła się długa kolejka chętnych do zwiedzania. „Przyszliśmy po prostu zobaczyć, jak się robi radio, jak wyglądają i jacy są na co dzień nasi ulubieni spikerzy” – powiedział jeden z przybyłych na Dzień Otwarty.

Zwiedzający główny budynek w al. Niepodległości obejrzeli newsroom Informacyjnej Agencji Radiowej, studia emisyjne Programu 1, Programu 2 i Polskiego Radia BIS, podglądali jak powstają audycje. Wzięli też udział w nagrywaniu słuchowiska Teatru Polskiego Radia pt. „Kubuś Puchatek”, poznawali bogate zbiory Archiwum PR. Dzięki warsztatom przygotowanym przez Radiową Akademię Umiejętności, chętni próbowali się nauczyć redagowania i interpretowania informacji, a także pracy z mikrofonem. „Nie sądziłam, że tak trudno jest wyraźnie mówić do mikrofonu” – wyznała 19-letnia Marta, która przeszła szybki kurs czytania radiowych dzienników.

Dzień Otwarty był też niepowtarzalną okazją do spotkania z gwiazdami. W radiowej kawiarence na słuchaczy czekali m.in. Tadeusz Sznuk, Roman Czejarek, Maria Szabłowska i Marek Niedźwiecki. Były też, związane z Polskim Radiem, gwiazdy: Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grażyna Barszczewska, Anna Seniuk, Henryk Talar, Ania Mucha, Borus Szyc.

Radiowi przewodnicy odkrywali przed słuchaczami tajniki najnowszej techniki radiowej i mówili o historii radia. Specjalnie na Dzień Otwarty do Polskiego Radia trafiła wierna kopia powstańczej radiostacji "Błyskawica".

Po zwiedzeniu Polskiego Radia, goście mogli posłuchać koncertu na scenie przy Alei Niepodległości. Grała między innymi Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Gwiazdą wieczoru był Marcin Rozynek.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne