T-Mobile liderem przenoszenia numerów w III kw. Play z największą stratą, Plus z najgorszym bilansem

W III kwartale 2022 r. w sieciach komórkowych przeniesiono ponad 345 tys. numerów - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Wśród największych operatorów najwięcej numerów stracił Play, ale najgorszy bilans kwartalny zanotował Plus. W "wielkiej czwórce" na plusie znalazł się tylko T-Mobile Polska.

km
km
Udostępnij artykuł:

Cykliczne raporty UKE przedstawiają statystyki przenoszenia numerów z wykorzystaniem zarządzanego przez regulatora systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).

Więcej przeniesionych numerów

Według najnowszego raportu, w III kwartale 2022 r. w sieciach mobilnych przeniesionych zostało łącznie 345 123 numery. To niemal 32 tys. więcej niż w II kwartale 2022 r., gdy przeniesiono 313 127 numerów. Najwięcej numerów w sieciach mobilnych zmieniło operatora we wrześniu br., najmniej zaś w sierpniu.

grafika

T-Mobile liderem, reszta "wielkiej czwórki" na minusie

Wśród czterech największych operatorów komórkowych w ostatnim kwartale bilans trzech zamknął się na minusie. W wyniku przenoszenia numerów Orange Polska stracił ponad 5 tys. użytkowników kart SIM, Polkomtel (operator sieci Plus) - ponad 33,1 tys., a P4 (operator sieci Play) - ponad 8,8 tys.

grafika

Jako jedyny operator III kwartał dodatnim bilansem zakończył T-Mobile, zyskując ponad 21,8 tys. nowych użytkowników.

Warto zauważyć, że Netia pozyskała blisko 2,4 tys. więcej numerów komórkowych. Dobry wynik zanotował też Premium Mobile z 6,1 tys. kart SIM na plusie.

Na plusie także operatorzy kablowi. UPC dzięki przenoszeniu numerów zwiększyła bazę kart SIM o blisko 3 tys., Vectra o ponad 3,7 tys., a Multimedia o 830.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kino sieci Helios nagrodzone. Prezes wiceszefem Międzynarodowej Unii Kin

Kino sieci Helios nagrodzone. Prezes wiceszefem Międzynarodowej Unii Kin

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?