Telewizja 4fun TV idzie na giełdę

4Fun Media w kwietniu złoży prospekt emisyjny, debiut na GPW w I półroczu.

kk-isb
kk-isb
Udostępnij artykuł:

4Fun Media, właściciel telewizji 4fun TV oraz dystrybutora kontentu medialnego Program i producenta animacji CatMood, na początku kwietnia planuje złożenie prospektu emisyjnego w Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka chce zadebiutować na warszawskiej giełdzie jeszcze w I półroczu tego roku, poinformował agencję ISB Tymon Betlej, rzecznik prasowy 4Fun Media.

"Sądzę, że na początku kwietnia 4Fun Media złoży prospekt emisyjny i w pierwszym półroczu będzie na GPW" - powiedział ISB Betlej.

Rzecznik powiedział, że oferta 4Fun Media będzie się składać wyłącznie z akcji nowej emisji, a jej wartość wyniesie około 20 mln zł.

"4Fun Media chce sprzedawać kontent (treści multimedialne) dla telewizji - nie tylko 4fun TV, ale też na przykład Polsatu - oraz kontent przystosowany do odbioru przez telefony komórkowe i dla potrzeb internetu" - powiedział Betlej.

Środki z emisji trafią na rozbudowę platformy do dystrybucji kontentu wideo w formatach interaktywnych do nowych mediów (zwłaszcza do telefonów komórkowych i IPTV), na zakup praw oraz przejęcia firm producenckich oraz rozbudowę serwisów internetowych.

4fun Media podpisała w ostatnich dniach umowę z telewizją Polsat na produkcję interaktywnych programów telewizyjnych. 4fun wyprodukuje programy w systemie Call TV, a więc przewidujące aktywny udział widzów w programie.

Większość, bo 70% akcji 4fun Media SA posiada 4fun Media Ltd. (kontrolowana przez Nova Holding Ltd. z siedzibą w Londynie - właściciela większościowego akcjonariusza m.in. spółki Arteria), 14,42% akcji ma DM IDMSA, a 11,58 % - management firmy.

W 2006 roku przychody 4fun Media SA wyniosły ok. 11 mln. Szacowane przychody na rok 2007 mają wynieść ok. 15 mln zł. Spółka nie podaje jeszcze danych o zysku netto za zeszły rok. W roku 2005 zysk wyniósł 520 tys. zł.

4fun Media oprócz telewizji 4fun TV posiada też większość kapitału spółki Program - dystrybutora programów telewizyjnych National Geographic Channel, Extreme Sport, ISPN, PlayboyTV czy BBC Prime.

4fun Media kontroluje też firmę CatMood. To firma producencka, zajmująca się przygotowywaniem animacji oraz krótkich form filmowych, przystosowanych również do emisji na ekranach telefonów komórkowych. CatMood planuje w 2007 roku osiągniecie blisko 0,5 mln zysku netto. Pod koniec ubiegłego roku grupa 4Fun Media SA objęła w CatMood większościowy pakiet udziałów (ponad 51%).

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"